Кератин – це не просто модний сучасний косметичний засіб для волосся. Цей засіб спрямований на відновлення природного білка в пасмах, який відповідає за їхню красу. Саме від його кількості залежить зовнішній вигляд, а також наскільки слухняне і здорове волосся, і як швидко його можна укласти.

Незважаючи на те, що ми народжуємося з певним запасом цієї речовини у волоссі, з віком та під впливом інших агресивних факторів речовина виводиться з організму. Спеціальні засоби, що наносяться під час певних косметичних процедур, допомагають не просто відновити, а й підвищити концентрацію кератину по всій довжині.

Що таке кератин?

З такою назвою речовини багато хто стикався, переглядаючи склад косметичних засобів:

  • кремів;
  • есенцій;
  • бальзамів;
  • шампунів;
  • масок.

За своєю природою кератин – це білок, який може виробляти наш організм самостійно. При цьому синтез такого компонента може бути порушений, якщо організму недостатньо мінералів і вітамінів, або їх сили «кинуті» на вирішення інших біологічних процесів в організмі. Але варто розуміти, що кератин, отриманий в лабораторних умовах і нанесений на волосся, має бути максимально натуральної якості, інакше природний білок може його просто «відкинути». Саме такий міститься в кератині для волосся Natureza Cafe Verde, який додатково очищає волосся за рахунок зеленої кави та зеленого чаю у складі.

Часто саме кератин називають «будівельним матеріалом», з якого здебільшого складається не тільки волосся, а й нігтьова пластина. Твердість самого кератину прямо пов'язана з амінокислотами та їх концентрацією у самому білку.

Кератин використовується як у складі косметичних засобів для щоденного використання, так і входить до складу речовин, що застосовуються для салонної процедури випрямлення локонів. Це спеціальна процедура, яка повертає рівність, шовковистість, знімає посіченість та пухнастість з локонів різної довжини.

Не дивно, що вперше карантин для волосся стали застосовувати у Бразилії на початку «нульових». У місцевих дівчат поруч з красивою фігурою і відтінком шкіри є ще одна загальна проблема - волосся жорстке, кучеряве, і впоратися з ними досить складно. Засновником косметичної процедури за таким типом вирівнюючи є майстер-перукар Жозе Аревало, який вже через пару місяців пропозиції таких послуг отримав величезну позитивну репутацію і став відомим б'юті-майстром. Технологію відразу підхопили американці, але незважаючи на те, що багато в чому її скопіювали, отримувати такий феєричний результат їм не вдавалося довгий час.

На український ринок препарати для професійного догляду вийшли в 2012 році, і практично відразу стали з'являтися лінійки, які можна використовувати регулярно вдома, надаючи самостійний догляд за своїм волоссям.

Що робить кератин для волосся?

Основна функція цього білка – захист від негативних факторів. Якщо компонента не вистачає, і ми не відновлюємо його запаси, тоді негативний результат не забариться, а саме:

  • ламкість кожного волосся по всій довжині;
  • втрата шовковистості;
  • підвищення сухості та порушення балансу рН;
  • догляд за ними стає проблемним.

Молекули кератину, вироблені організмом або які знаходяться в універсальному косметичному продукті, здатні проникнути у внутрішній шар волосся. За рахунок вітамінів та мінералів кератин від торгової марки La Grace дозволяє суттєво вирівняти волосся. Під впливом термічного ефекту від нагрівання пасм, кератин проникає всередину і одразу починає діяти. Далі він рівномірно розподіляється по цьому простору та заповнює порожнечі.

Людське волосся на 80% складається з альфа-кератину, але щодня виробляється в невеликому обсязі, якого недостатньо. На це впливає неправильно підібране харчування, відсутність потрібної кількості рослинної їжі та тваринного білка, вплив негативних зовнішніх факторів. Шампуні з агресивним складом та інтенсивне сонячне випромінювання сприяють швидкому виведенню білка з організму. Поповнити необхідну кількість може синтетичний колаген, який видобувається з вовни – продукт максимально схожий за структурою та хімічним складом до людської волосини.

Шкода та користь кератину

Незважаючи на те, що продукт необхідний не просто для краси, а справді здорового стану волосся, він має й інші переваги у використанні. Серед них такі:

  • моментальне зволоження волосся, а значить, вони не будуть так швидко ламатися навіть при регулярному укладанні або проведенні інших термічних процедур;
  • легше розчісування, і як результат, менше механічних пошкоджень та зменшення випадання волосся;
  • збереження привабливої ​​форми та блиску;
  • гладкість.

Але при цьому є й мінуси, які не є критичними, але потрібно більше знати про них та наслідки, щоб залишитися задоволеним процедурою на всі 100%. Серед решти недоліків варто виділити такі:

  • зниження обсягу, але не у критичних показниках – не більше 10–15%,
  • оскільки волосся більш гладке і рівне;
  • через певні амінокислоти, які є у складі, деякі продукти можуть спровокувати освітлення відтінку волосся на 2–3 тони;
  • більш інтенсивне забруднення коренів, оскільки вони стають більш відкритими та сприйнятливими до різних негативних факторів.

Щоразу вибираючи косметичну лінійку з кератином у складі, звертайте увагу, які інші компоненти у ньому є. Певні бренди, зокрема, орієнтовані на мас-маркет, додають речовини з невеликими домішками формальдегіду, що збільшує обсяг засобу, але негативно впливає на волосся. Професійні лінійки, зазвичай, у такому були помічені.

Для того, щоб не зіткнутися з сильною втратою кольору, варто наперед вибрати підходящий час для фарбування:

  • освітлення не раніше ніж за 2 тижні;
  • фарбування хною не раніше ніж за 4-5 тижнів;
  • фарбування стійкими барвниками – не пізніше ніж за тиждень до процедури.

Кератинове випрямлення певним людям або в певні періоди не підходить. Навіть якщо ви хочете його провести, то не отримаєте справді приголомшливий результат. Так, від процедури варто відмовитись:

  • вагітним дівчатам і мамам, що годують;
  • коли є високий рівень ушкодження волосся – 5 і більше, у разі діагностування повної відсутності дисульфідних зв'язків;
  • рясне випадання волосся – понад 50 на день;
  • алергічні реакції на запахи.

Догляд за волоссям після кератинового випрямлення

Одне з головних правил, яке дозволяє отримати гарний результат, є те, що робити випрямляння потрібно в салоні, довіряючи своє волосся професіоналам. У домашніх умовах до процедури і після неї потрібно вибирати засоби для догляду, які живлять, зволожують і постійно підживлюють волосся, особливо довге, таким необхідним білком. Якщо робити процедуру будинку без досвіду, тоді можна зіткнутися з такими факторами та їх наслідками:

  • неправильний розрахунок засобу, що викликає перенасичення, і волосся ламатиметься під власним тягарем;
  • попадання на коріння, що провокує їхнє швидке забруднення і навіть може вплинути на вироблення себуму;
  • через перетримку засобу за часом на волоссі або дуже велику температуру праски вони пошкодяться, а нанесений кератин буде швидко виводиться.

Але при цьому є вихід – детально вивчити всі тонкощі процесу, акуратно та уважно підійти до вирішення кожного етапу та купити професійний набір для кератування, дуже зручний у застосуванні. Під егідою бразильської марки Fox Gloss виходить серія із величезною позитивною репутацією. У набір входить шампунь для очищення волосся та безпосередньо активний кератин. Наносять його тонким шаром рівномірно на кожне відділене пасмо, фіксуючи їх окремо затиском, підсушують феном, а потім 10-15 разів проходять праскою при температурі 180 градусів. Фінальний етап - змивання засобу без шампуню і фіксуюча маска, що закріплює.

У салоні майстер перед процедурою ретельно миє волосся та шкіру голови, позбавляючи її від лусочок. Після миття потрібно дати волоссю максимально висохнути самостійно. Також саме потрібно робити і під час домашнього догляду.

Серед інших ефективних правил догляду варто виділити такі:

  1. Використання безсульфатних шампунів, які лояльні до структури волосся і не ушкоджують його ззовні.
  2. У перші 2-3 дні рекомендується волосся не мити.
  3. Слідкуйте за тим, щоб у стартовий період вони не заламувалися, а рівно спадали на плечі, оскільки вони можуть зберегти свою неправильну форму на місці залому.
  4. Використовувати для розчісування гребінець із зубчиками на широкій відстані. Для зниження електризованості добре підійде карбонова щітка.
  5. Утриматися від укладання в перші 5-7 днів після процедури.
  6. Фарбуватися після процедури можна через 14-20 днів.
  7. Зістрити посічені кінці можна відразу після закінчення випрямлення.

Як після рівномірного нанесення кератину необхідно використовувати для сушіння невисоку температуру повітря, так само потрібно робити й у повсякденному догляді. Режим іонізації піде на користь. Практично використовувати набори Plastica Dos Fios 3x з 3-х позицій: інтенсивний шампунь, склад кератину, що поетапно наноситься на 3 зони голови та спеціальний кондиціонер. Досить великий обсяг дозволяє раціонально використовувати засіб і досягати приголомшливих результатів.

Як визначити потрібний час для повторення процедури? – Це все індивідуально, і немає конкретних обмежень. В середньому, це 3-4 місяці, хоча у деяких дівчат результат у вигляді красивого і шовковистого волосся зберігається і до півроку. Як тільки побачите появу пухнастості, це означає, що час повторити сеанс. У порівнянні з ламінуванням, кератування має більший ефект.

Ваше волосся скаже вам: «Спасибі!», адже постійно користуватися праскою для вирівнювання та надання блиску вам не доведеться. А щоб ефект тримався довше, додайте до раціону морепродукти та рослинні жири, а також їжу, багату на біотин (горіхи, яйця, банани), який бере участь у безпосередньому синтезі білка.

І нехай після використання професійних лінійок кератину кожна клієнтка залишиться максимально задоволеною.

Дочитала статтю до кінця? Моя ти зайка! Тримай промокод 5% на весь асортимент, включаючи акційні товари. Промокод ZAYA149