Кожен із нас стикався з проблемою вибору шампуню кілька разів у своєму житті, а то й зовсім продовжує витрачати багато часу у пошуках найбільш оптимального косметичного засобу для догляду. Здавалося б, начебто продукція підійшла, але зі зміною погоди або після косметичних процедур ефект від шампуню став меншим, а то й зовсім перестав підходити волоссю. Скільки часу ви витрачаєте на підбір того самого засобу, стоячи та розглядаючи полиці у спеціалізованих магазинах? А скільки часу присвячується пошуку ідеального рішення для вашої зачіски в інтернеті? – Після прочитання цієї статті вибір зробити буде набагато простішим.

Вивчаємо склад

Красива упаковка, реклама, поради вашого бьюті-майстра - все це безсумнівно важливо, але починати вибір варто з вивчення зворотного боку флакона, на якому вказано склад.

Чого не має бути?

  1. Формальдегід, який обтяжує волосся, але при цьому швидко змінює їх текстуру, роблячи кутикулу більш тонкою та ламкою.
  2. Віддушки, які прямо впливають на підвищення сухості і самого волосся, і шкіри голови.
  3. Спирт, що дозволяє очистити волосся по всій довжині, але наслідки для волосся критичні: воно стає ламким і неслухняним.
  4. Сульфати, які змінюють природу локонів та порушують природний гідробаланс.

Відсутністю всіх цих негативних компонентів може похвалитися Beaver Argan Oil Damage Repair of Morocco Shampoo шампунь, що відновлює для пошкодженого волосся з аргановим маслом, який не тільки забезпечує делікатне очищення, але наповнює волосся мінералами та мікроелементами.

При цьому у складі повинні бути ПАР – поверхнево-активні речовини, дія яких спрямована на очищення:

  • шкіри голови від себуму – шкірного сала;
  • волосся по всій довжині від частинок косметичних засобів для укладання – пінки, лаки, гелі, а також того ж субуму, пилу та бруду, що потрапляє на волосся через повітря або головні убори.

Особливості ПАРів

Аніонні є досить інтенсивним очисником, що дозволяє отримати густу піну. Якщо у вас волосся після кератинового випрямлення, фарбування, або свербіж та лупа – постійні супутники, від шампунів саме з такими елементами варто відмовитись. До цієї групи відносяться Sodium, Ammonium та Magnesium.

М'які ПАР спеціально створені для чутливої ​​шкіри і тонкого, ламкого волосся, які потребують відновлення. Компоненти використовують у продуктах з багатим натуральним складом, а на етикетці такі елементи позначаються як Disodium, Sodium Cocoyl Isethionate та омилені олії.

Неіоногенний ПАР не дасть великої піни. Але якщо у вас чутлива або суха шкіра голови, то Sodium Lauryl, Decyl Glucoside, Decyl Glucoside у складі підійдуть якнайкраще. Для ретельного очищення знадобиться трохи більше шампуню.

Катіонні ПАР надають антистатичний і кондиціонований догляд. У складі ці продукти позначаються як Steartrimonium Chloride, Behentrimonium Methosulfate, Cetrimonium Chloride.

Амфотерні ПАР підходять для будь-якого типу волосся і досить непогано очищають. Це такі компоненти, як Cocamidopropyl Betaine, Cocamidopropyl Hydroxysultaine, Disodium Cocoamphodiacetate, Lauryl Betaine.

Що ще має бути у складі?

Доглядаючі та пом'якшуючі елементи, які чи певний ефект – відновлення, вирівнювання, пом'якшення, або відразу комплексний. Досить позитивно у загальній хімічній формулі шампунів зарекомендували себе такі продукти:

  • активатори зростання;
  • екстракти рослин;
  • протеїни;
  • пантенол;
  • гліцерин;
  • олії;
  • вітаміни, зокрема групи В та Е;
  • пропілен.

Багато з цих продуктів знаходяться у складі шампуню, що нормалізує Raywell BIO ROSYL, який за рахунок соєвого лецитину координує вироблення шкірного сала і сприяє насиченню та затримуванню вологи в глибоких шарах волосся.

Безперечно, необхідним атрибутом є захисні компоненти, зокрема такі:

  • амінокислоти;
  • кератин;
  • сквалан;

силікони рослинного та синтетичного походження, останні при попаданні на коріння створюють невидиму плівку та блокують нормальну роботу фолікула.

Яким би насиченим на ці компоненти не був шампунь, від масок та бальзамів після миття відмовлятися у загальному догляді все одно не варто.

Який вид шампуню зможе вам підійти?

Потрібно точно розуміти, який у вас тип волосся, шкіри голови і брати до уваги те, як і чим звикли мити волосся. Сьогодні на ринку такої косметичної продукції представлено кілька різновидів шампунів.

Рідкі, найзвичніші для нас. Немає жодних складнощів у тому, щоб відкрити тюбик, спінити засіб у долонях та нанести на волосся по всій довжині та шкіру голови. Достаток лінійок дозволяє підібрати засіб з урахуванням всіх особливостей і потреб саме вашого волосся.

Тверді – це мило для волосся, і виконане воно у класичному рішенні – у вигляді брусочка. Милиться брусочок на мокрі пасма, і, як правило, у складі є натрієві солі. Підходить продукція для власників змішаного та жирного типу волосся.

Сухі - це абсорбуючий спрей або порошки з різним розміром гранул. Принцип у тому, що активні компоненти скріплюють молекули жиру та бруду, і зачіска виглядає свіжою. Нанести склад потрібно на корені та розподілити по всій довжині волосся за допомогою широкого гребеня. Якщо у вас комбінований і жирний тип волосся, або потрібно швидко зробити зачіску, а волосся брудне, без такої продукції просто не обійтись.

Визначаємо тип волосся і вибираємо з його урахуванням відповідний шампунь

Пошкоджене та сухе волосся. Їхніми ключовими особливостями варто назвати складність розчісування, підвищену пухнастість, посічені кінці. Такі пасма не так швидко жирніють, але при сильному вітрі або жарким літом візуально виглядають тьмяними.
Для догляду за таким волоссям варто дотримуватися таких правил у догляді:
  • вибирати шампуні з м'якими, аніонними та/або неіоногенними ПАР;
  • використовувати бальзами та маски на основі масел;
  • застосовувати сироватки, що затримують вологу.
Жирне волосся вже до кінця дня після ранкового душу виглядає брудним, а пасма злиплим. Вони рідко січуться, а ось обсяг і свіжість досягається дуже важко. Одна з причин такого типу волосся – активна робота сальних залоз, що провокує вироблення себуму. У критичних випадках може бути діагностовано себорейний дерматит.
У виборі шампуню слід звертати увагу на ті, що містять м'які аніонні ПАР, а також компоненти, що впливають на роботу сальних залоз. Важливо чергувати у догляді звичний шампунь і засіб з активними очисними функціями, як шампунь Previa Tea Tree Oil & Green Clay, що очищає. Зелений чай у складі надає себорегулюючий ефект і дозволяє волоссю більш тривалий час залишатися чистим і свіжим. Бьюті-майстри нашого інтернет-магазину та салону також рекомендують раз на тиждень проводити комплексне очищення шкіри голови за допомогою спеціальних скрабів, а в літній період у 2 рази частіше.
Комбіноване волосся приносить своїм власникам чимало проблем. Справа в тому, що у коріння вони жирні і стають такими досить швидко після миття, а ось кінці ламкі, тьмяні і схильні до появи посіченості. Укласти їх складно, а візуально пасма виглядають некрасивими та позбавленими привабливості. Причина аналогічна - дуже активне вироблення себуму.
Вибираючи шампунь, потрібно намагатися підбирати серії для змішаного або жирного волосся, а ось маски – для сухого, оскільки густа кремоподібна консистенція наноситься по довжині пасм, а не на коріння.
Важлива рекомендація: перед миттям голови наносите бальзам на всю суху довжину локонів, залишивши його на 5-10 хвилин. Потім обережно змийте шампунем і після миття ще раз використовувати його не потрібно. Цей метод дозволить затримати в глибині волосся необхідні молекули вологи, і як результат, волосся буде більш живим і слухняним.
Нормальне волосся – і це не щось зі сфери фантастики, а цілком реальний тип волосся, щоправда похвалитися тим, що воно дійсно їсти може далеко не все. Нормальні – це еластичні, рівне волосся з природним блиском, за яким легко доглядати. Забруднюються вони раз на 3-4 дні, і досить добре тримають обсяг.
Серед основних рекомендацій щодо догляду варто виділити підбір правильного шампуню, масок, які наносяться не частіше ніж 1 раз на тиждень. Плюс потрібно давати волоссю висохнути природним методом, не травмуючи його феном або сушінням за допомогою рушника.

Додаткові важливі фактори у виборі шампуню

Природний відтінок або створений за допомогою барвників. Якщо у вас фарбоване або освітлене волосся, то варто робити ставку на такі засоби:
  • не мають у складі жорсткі ПАР;
  • що містять неіоногенні ПАР для захисту структури;
  • для освітленого волосся є спеціальні лінійки, які, крім своїх прямих функцій, блокують вироблення жовтого пігменту, зберігаючи набутий холодний відтінок.
Волосся після кератинового випрямлення чи ламінування. Для підтримки ефекту від цих косметичних процедур варто вибирати засоби без сульфатів, хлоридів та захищати волосся від прямого потрапляння сонячних променів. Крім цього, варто пам'ятати про необхідні компоненти у складі шампуню:
  • кератин;
  • протеїн;
  • рослинні пом'якшувальні компоненти.
Добре себе зарекомендували у комплексному догляді засоби з екстрактом рису, алое віра, що додатково зволожують та дезодорують. Так, шампунь, що розгладжує Raywell BIO BOMA, зробить волосся більш рівним, красивим, а їх укладання буде простішим.

Вибір спеціальних шампунів

Бьюті-майстри та трихологи при гострому прояві недосконалостей пропонують спочатку пройти курс лікування, а потім підібрати та використовувати серії, що продовжують вирішувати конкретні проблеми, роблячи і шкіру, і волосся чистим. Серед них такі:
  • чутлива шкіра, частий свербіж, що заспокоюють рослинні компоненти та пантенол;
  • лупа алергічної, психосоматичної або грибкової природи, знизити вироблення якої допоможуть м'які ПАР, а також антигрибкові компоненти.
Якщо волосся рясно випадає, потрібно з'ясувати конкретну причину (облисіння на тлі гормонального збою, реакція на косметичні засоби, стрес) та лікувати її, підвищуючи результативність спеціальними шампунями.
Всі ці шампуні ви можете знайти в інтернет-магазині ZAYA з відправкою у всі регіони України. Ми пропонуємо шампуні для домашнього та професійного застосування.

Дочитала статтю до кінця? Моя ти зайка! Тримай промокод 5% на весь асортимент, включаючи акційні товари. Промокод ZAYA155