Гребінець — це інструмент догляду за волоссям, який ми використовуємо щоденно. Та як часто ми враховуємо вплив, що його чиниться гребінець на волосся та шкіру голови?

Неправильно підібраний гребінець та нехтування правилами розчісування можуть сильно травмувати волосся. В інших випадках якісний гребінець може стати ефективним інструментом у бьюті рутині. Поради та інформація про типи та можливості гребінців для різних потреб — далі в тексті.

Чим відрізняються гребінці між собою?

Гребінці відрізняються між собою формою, матеріалом та призначенням. Це означає, що для вибору ідеального гребінця саме для вас треба зважати на ці 3 фактори.

Матеріал

Кожен матеріал має свої переваги та недоліки. Прочитавши наступну інформацію, подумайте, які саме є потреби у вашого волосся та які його ознаки можуть вимагати особливого підходу. Так ви зможете вибрати коректний матеріал для вашого гребінці.

  • Дерево. Найпопулярніший матеріал серед фахівців, адже саме дерево має мінімальний вплив на волосся. Суттєвим мінусом такого гребінця є необхідність регулярно очищувати та мити його.
  • Пластик. Є максимально бюджетним матеріалом, але до вибору гребінців із пластику потрібно підходити уважно, адже деякі види матеріалу можуть електризувати та пошкоджувати волосся. Водночас розробки теж не стоять на місці, тож якщо ваша улюблена та звична щітка — це пластикова, пропонуємо обрати якісніший та оздоровчий різновид. Лінійка щіток від бренду Janeke, а саме Superbrush пропонує ефективний догляд за волоссям без травмування.
  • Силікон. Найновіший матеріал для виготовлення гребінців у цьому списку та гідна альтернатива пластику. Силіконові гребінці не є дорогими, водночас вони не електризують та не пошкоджують волосся. Та власницям дуже густого або сплутаного волосся при виборі силіконового гребінця потрібно зважати на густоту та твердість зубців.
  • Метал. Ці гребінці є дуже довговічними, однак серед їхніх недоліків — негативний вплив. Вони можуть не лише пошкоджувати та рвати волосся, а і травмувати шкіру голови. Щоб уникнути цього, обирайте гребінці з заокругленими зубцями. Також зважайте на те, що металевий гребінець заборонено використовувати при сушінні волосся, адже зубці гріються, перегрівають волосся та в довшій перспективі спричиняють сухість та ламкість волосся.
  • Карбон. Гребінці з цього матеріалу не поступаються металевим, а навіть випереджають їх. Карбон — матеріал, що має таку саму міцність, що й метал, але володіє антистатичним ефектом та не шкодить волоссю.
  • Ебоніт. Саме з цього матеріалу зазвичай виготовляють професійні гребінці. І все завдяки його антистатичним властивостям та стійкості. Їх рекомендують використовувати й у повсякденні, і під час фарбування та хімічної завивки.
  • Кераміка. Одні з найкращих гребінців для підтримки здорового волосся. Вони є абсолютно безпечними та нейтральними, а також ідеально підходять для сушіння та вкладання волосся.
  • Натуральна щетина. Напрочуд гарний варіант для повсякденного розчісування пошкодженого та травмованого волосся. Натуральна щетина буде безпечною для волосся та шкіри голови, вона не вириватиме волосся та не електризуватиме його.

Ви також можете бачити поєднання різних матеріалів у одній щітці. Зрозуміти, наскільки це доцільно, можете тільки ви або ваш стиліст, адже лише ви знаєте всі особливості та потреби вашого волосся. Хай там як обирайте якісного виробника. Наприклад, бренд Olivia Garden, що вже понад 60 років удосконалює свої щітки. У їхній лінійці ви можете знайти досконалі опції для різного волосся та різних функцій: керамічні брашинги для легкої та нешкідливої укладки, щітки на основі щетини чи бамбука для пошкодженого та слабкого волосся, щітки з рідкими зубцями для кучерявого волосся та доглядових процедур.

Побачити всі моделі бренду Olivia Garden у наявності та обрати свою можна тут.

Форма

Форма гребінця також дуже важлива. Обираючи свою ідеальну щітку, виходьте не лише з властивостей матеріалу, а й додатково звертайте увагу форму.

  • Гребінь — це тонкий та плаский гребінець, який позаду часто має тонку частину для продолу або поділу волосся. Справжній мастгев при стрижці, фарбуванні чи формуванні начосів.
  • Масажний гребінець. Цей тип відрізняють масажні кульки на кінці на зубцях, які обережно взаємодіють зі шкірою голови та не травмують волосся. Масажні щітки, що м’яко доглядатимуть і за волоссям, і за шкірою голови представлені брендом Janeke. Оберіть свою ідеальну щітку від цього бренду тут.
  • Брашинг. Циліндричний гребінець, який має маленькі зубчики по всій довжині. Використовується при укладці феном та формує великі локони.
  • Скелетний гребінець. Має зубчики з обох сторін. Підходить для формування щоденної зачіски, зокрема для надання об’єму в прикореневій зоні волосся.

Призначення

  • Для випрямлення ви можете використовувати або спеціальний гребінець-випрямляч або безпечний гребінець із силікону перед тим, як проводите випрямлювачем по волоссю.
  • Для накручування волосся стилісти використовують брашинг. Це один із найефективніших та найбезпечніших способів сформувати красиві локони та не завдати волоссю шкоди.
  • Для сушіння волосся феном використовуйте або брашинг або напівкруглий гребінець. Використовуйте ебонітові чи дерев’яні гребінці, які не нагріваються.

Використовуючи три фільтри, ви можете побачити, що жоден гребінець не відповідатиме всім вашим потребам. Тут, як і в житті, рідко існують універсальні рішення. Тому якщо не можете знайти гребінець, що був би ідеальним для всіх ситуацій, придбайте два: один (плаский або масажний) для розчісування та інший (брашинг або скелетний) — для укладки.

На універсальність претендують щітки від Tangle Teezer, а прихильниці британського виробника по всьому світу підтверджують справедливість амбіції. Це гребінці нового покоління, сконструйовані в такий спосіб, щоби максимально м’яко та ефективно розчісувати різне волосся й під час сушіння та укладки, і під час нанесення доглядових засобів, і на щоденній основі. Більше про особливості цих гребінців ми вже розповідали в цій статті.

Обрати собі ідеальну щітку цього бренду буде легко, адже кожна модель розроблена спеціально для потреб та здоров’я жирного, сухого, ламкого, густого чи пошкодженого волосся.

Як обрати гребінець під тип волосся: поради експертів

Матеріал та форма — це показники, що відрізняють гребінці між собою. Однак найважливіший фактор вибору гребінця — це ваш тип волосся.

Сухе волосся. Найкращий гребінець для сухого чи травмованого волосся зроблений із натуральної щетини. Він не буде травмувати волосся та електризувати його. Разом із правильно підібраним доглядом для сухого та пошкодженого волосся, такий гребінець зможе сприяти оздоровленню вашого волосся.

Жирне волосся. Для такого типу волосся найкращий вибір — це гребінці із силікону та дерева.

Для волосся, що сильно плутається також найкращим вибором — є силіконові гребінці та гребінці, які мають маленьку ручку або не мають її взагалі. Власницям сплутаного волосся потрібно пам’ятати, що гладшими та круглішими є зубчики гребінця, і що менше відстань від гребінця до волосся, то менше болю ви відчуватиме, вичісуючи та вкладаючи зачіску. Зверніть увагу на моделі щіток, представлені Tangle Teezer, адже вони чудово пораються і з густим, і з рідким та сплутаним волоссям.

Для густого волосся найкраще підійдуть ебонітові, карбонові та силіконові матеріали. Вони м’яко, але ефективно розчісують великі пасма.

Якщо ваше волосся випадає, то спробуйте замінити гребінець на масажний. Він буде м’яко стимулювати кровообіг у шкірі голови, що призведе до відновлення волосяних фолікулів. Водночас він не травмуватиме волосся та шкіру голови.

Для кучерявого волосся найкращий вибір — це гребінець із рідкими зубцями, який не буде травмувати, а натомість дбайливо розплутувати, утворювати красиві пасма вашого волосся.

Для довгого волосся також найкраще підійдуть гребінці з рідкими зубцями — адже саме такі гребінці найменше травмують волосся.

Як правильно користуватися гребінцем?

Не менш важливим фактором впливу на стан волосся є і правильне використання гребінця. Здається, що правила розчісування волосся очевидні, адже ми робимо це щодня.

Ми зібрали для вас неочевидні поради, які зможуть зробити ваше волосся більш міцним та красивим.

  • Не розчісуйтесь понад 2 разів на день. Оптимально робити це вранці та ввечері. Частіше використання гребінця може призвести до травмування та випадіння волосся. Власницям хвилястого або кучерявого волосся за можливості можна розчісуватися й рідше, це зберігатиме локони та підтримуватиме здоров’я вашого волосся.
  • Розчісуйте волосся, коли воно повністю сухе, або зовсім трохи вологе. Розчісування мокрого волосся спричиняє травматизацію та випадіння волосся.
  • Для розчісування мокрого волосся під час нанесення маски чи бальзаму використовуйте спеціальні гребінці для мокрого волосся, що мають дуже рідкі зубчики.
  • Розчісуйтесь у напрямку від кінчиків до коренів. Нехтування цим правилом гарантовано призводить до більшої травматизації волосся, воно ламається та січеться.

Усе, що треба знати про догляд за гребінцем

Правильний догляд за гребінцем не тільки продовжить строк користування ним, але й покращить стан вашого волосся.

  1. Мийте гребінець 1–2 рази на тиждень;
  2. Попередньо очистить гребінець від волосся;
  3. Найпростіший спосіб миття гребінця — це з використанням звичайного шампуню. Після цього його необхідно висушити;
  4. Також можна замочувати гребінець у перекисі водню для очищування;
  5. Дерев’яні гребінці очищуються спиртом та спонжами. Мити цей матеріал не можна;
  6. Змінюйте гребінець раз у 6–12 місяців.

Дочитала статтю до кінця? Моя ти зайка! Тримай промокод 5% на весь асортимент, включаючи акційні товари. Промокод ZAYA172