Лаурет сульфат, лаурил сульфат (SLES / SLS) - на перший погляд страшні, а на ділі дуже знайомі компоненти, які щодня допомагають нам боротися за чистоту. Наша стаття допоможе вам дізнатися краще як діють ці інгредієнти, з'ясувати якими косметичними засобами найкраще користуватися, плюси і мінуси сульфатів, коли варто очищати волосся шампунем з сульфатами, а коли безсульфатним.

Що таке сульфати?

Сульфати - це солі сірчаної кислоти (ПАВи), що часто входять до складу шампунів, зубних паст, гелів для миття тіла та інших миючих продуктів. Вони допомагають утворити піну, яка прибирає пил і забруднення. Даним чином очищають не тільки косметичні продукти, а й велика кількість засобів для прибирання будинку, оскільки вони теж містять в своєму складі сульфати. Це і є головна причина, чому в один момент SLES/SLS почали розглядати різко негативно. Спершу може здатися, що ваші побоювання не безпідставні, але важливо зауважити, що сульфати в продуктах для миття і в косметиці різні. Рівень їх впливу коливається від агресивних до м'яких.

У нас в асортименті є шампуні, які містять саме м'які сульфати: Raywell SHINE FILLER Шампунь і Raywell BIO HIDRA Шампунь зволожуючий. Препарати розроблені спеціально для регенерації волосяного волокна і його зміцнення. Відмінно підходять для всіх видів локонів. Шампуні дуже м'які, вони не сушать ні пасма, ні шкіру голови, але при цьому додають волоссю силу і об’єм буквально після 1-го застосування. Купити шампуні від компанії Рейвел відмінне рішення, якщо ви власниця сухих локонів і чутливої ​​шкіри голови.

Види сульфатів і чим їх можна замінити

Sodium Lauryl Sulfate (SLS ) - використовується найчастіше, доступна ціна і високий рівень утворення піни. Довга взаємодія з епідермісом здатна спровокувати появу сухості і роздратування.

Ammonium Lauryl Sulfate (ALS) - недорогий компонент, який швидко утворює піну і якісно очищає. Може спровокувати роздратування, якщо його вміст у препараті перевищує 2%. Біорозкладний.

Sodium Laureth Sulfate (SLES) - менш агресивний, ніж SLS. Назви компонентів схожі, але різниця в їх дії дуже велика. SLES є замінником великої кількості ПАВів і використовується навіть в дитячій косметиці.

Важливо ще те, що не тільки сульфатами можна очистити свою шевелюру. Існує ряд інших діючих компонентів, ось кілька з них:

Cocamidopropyl Betaine - виготовляється з жирних кислот кокосового масла. Слугує поверхнево-активною речовиною. Має сильні піноутворювальні і очищуючі властивості, підвищує в'язкість.

Cocamide DEA або Cocamide Diethanolamine - це ПАР, похідна від жирної кислоти кокосового масла. Володіє підвищеною в'язкістю. Продукт утворює піну і є досить економічним.

Sapindus Mukorossi Fruit Extract - очищающий компонент природного походження з низьким рівнем pH. М'яко очищає локони сухого типу і дуже ніжну шкіру. Мильна горіх має антисептичні, антибактеріальні, протигрибкові, протизапальні, охолоджуючі, пом'якшуючі властивості, живить, зволожує, відбілює.

Сульфати в шампунях: плюси і мінуси

Важливість сульфатів в тому, що вони допомагають створити щільну текстуру продукту і утворюють велику кількість піни, необхідної для ретельного очищення волосся і епідермісу. Отримати подібний ефект від безсульфатного шампуню буває дуже непросто. Використовуючи безсульфатні продукти, вам може здатися, що локони недостатньо промиті, оскільки вони не дають такого відчуття свіжості до якого ми звикли.

Існує й інша сторона медалі - сухе волосся. Якщо ваша шевелюра дуже суха, а шкіра ніжна і дратівлива, тоді переваги безсульфатного догляду очевидні. Безсульфатні шампуні - це продукти з сучасної формулою, які не містять небезпечні інгредієнти. Саме тому препарати мають м'який і ефективний вплив на волосся.

Вибір препаратів без сульфатів на сьогоднішній день досить широкий. Варто пам'ятати, що небезпека сульфатів, які входять до складу шампунів, науково не доведена. До того ж, у вас є можливість використовувати шампуні з сульфатами і без них по черзі, з метою зберегти гідроліпідний баланс шкіри. Залежно від ситуації вам може бути потрібен той чи інший тип догляду.

Рекомендуємо користуватися безсульфатним доглядом після процедур довгострокового випрямлення волосся, таких як: кератинове вирівнювання, ботокс, нанопластика та інші. Також використовуйте безсульфатні шампуні в разі особистої непереносимості окремих компонентів. У свою чергу, шампуні, де в складі присутні сульфати, дуже практичні і ефективні, вони використовуються більш масово. Кожне застосування допомагає заповнити нестачу необхідних елементів і гарантує якісне очищення прядок.

Чому варто купити шампунь без сульфатів?

  • Під час використання засобів не з'являється сухість, лущення та свербіж;
  • Реконструкція кутикули і м'яка дія на локони;
  • Прибирає пухнастість і створює довгоочікуваний об’єм;
  • Захист кольору - у формулі містяться компоненти, які запобігають руйнуванню фарбувального пігменту. При постійному використанні безсульфатних шампунів пасма не будуть втрачати колір;
  • Універсальність - це безпечні продукти, які дозволені для всіх. В асортименті представлена ​​продукція для довгих/коротких, сухих/нормальних, пористих, ушкоджених, ламких локонів.

Почавши користуватися безсульфатной косметикою, ви побачите, що волоски стають тьмяними і менш об'ємними. Не хвилюйтеся, це ненадовго, дані ознаки швидко зникнуть.

Недоліки безсульфатних продуктів:

  • Погано піняться - волосся може погано очиститися і не завжди зрозуміло повністю змивається шампунь чи ні;
  • Не змивають силікони і продукти для стайлінгу;
  • Потрібно звикнути - перший час у вас буде відчуття брудного волосся. Період переходу може тривати від кількох тижнів до кількох місяців.
  • Алергічні реакції - чим більш натуральна формула, тим вищий ризик виникнення алергії.

Кому не потрібно використовувати безсульфатні шампуні?

  • власницям жирної шкіри - вони не впораються з сильними забрудненнями, оскільки не зможуть промити волосся досить глибоко;
  • прихильникам стайлінгу - засіб не може їх змити, так як для цього необхідно сильніше очищення;
  • при наявності себореї.

В асортименті нашого магазину представлена ​​велика кількість безсульфатних шампунів, найпопулярніші з них:

Також рекомендуємо звернути увагу на корейську косметику від бренду CP -1:

Esthetic House CP-1 Hair Fill-Up 3 Seconds Shampoo Шампунь відновлюючий для гладкості волосся - реконструює локони, робить їх гладкими, відмінно очищає, зволожуючи при цьому шкіру. Волосся стане еластичним, м'яким, запобігає обламуванню і посіченню кінчиків, зупиняє втрату волосків. Надає висококласний догляд за локонами. Препарат створений для дівчат зі слабкими, тьмяними пасмами. Формула містить в собі білки, що мають позитивний вплив на якість шевелюри і покращують її. Не містить силіконів.

Протеїновий шампунь СП-1 Daily Moisture Natural Shampoo - купити шампунь потрібно тому, що він створений спеціально для щоденного використання. Лимонна кислота і саліцилова гарантують якісне очищення і регулюють вироблення шкірного сала. Кокосове масло насичує корисними мікроелементами.

Чи варто використовувати косметику з сульфатами?

Познайомившись ближче з сульфатами, можна зробити висновок, що їх вплив на волосся неоднозначний. Проконсультуйтесь з трихологом, якщо ви хочете підібрати для себе відповідний шампунь. Волосся різного типу потребує різного догляду і дуже часто сульфати бувають просто необхідні для ретельного очищення. Не можна зробити висновок, що конкретна категорія продуктів - панацея. Підбирайте продукцію, орієнтуючись на стан шкіри, волосся, а також ваші звички у догляді.

Купити безсульфатний шампунь в Києві і по всій Україні

Рейтинги безсульфатних шампунів складаються з десятків різноманітних продуктів, серед них ви знайдете японські і корейські шампуні з аргановою олією, шампуні бренду inoar і inebrya, а також велику кількість інших препаратів. Від такого асортименту просто розбігаються очі, щоб підібрати для себе ідеальний продукт - звертайтесь до менеджерів нашого інтернет-магазину Зая. Вони підберуть для вас косметику, з урахуванням всіх побажань, розкажуть переваги і недоліки засобів, і дадуть відповідь на всі ваші запитання!

Дочитала статтю до кінця? Моя ти зайка! Тримай промокод 5% на весь асортимент, включаючи акційні товари. Промокод ZAYA141