Кератинове випрямлення – одна з найпопулярніших процедур у б'юті-індсутрії, яка дозволяє волоссю отримати блиск, рівність, гладкість, позбутися пухнастості, а крім цього, заповнити порожнечі, що виникають під впливом різноманітних агресивних зовнішніх факторів. Серед них варто виділити такі:

  • фарбування;
  • завивка;
  • часте укладання;
  • застосування фена, плойки, вирівнювача для стайлінгу;
  • нанесення на постійній основі лаків, мусів, пінок, гелів;
  • негативна дія сильного ультрафіолетового випромінювання;
  • контакт із водою низької якості та підвищеною концентрацією хлору.

Кератин - природний білок, з якого переважно складається волосся. Він активно виводиться з віком та з урахуванням гормональних змін, тому варто регулярно заповнювати запаси та не допускати ситуації повного дефіциту.

Що категорично заборонено робити одразу після процедури?

Незалежно від того, відвідали ви салон, щоб насолодитися бразильським або американським кератиновим вирівнюванням, перші 72 години, тобто 3 доби, є визначальними в тому, наскільки довго і якісно у вас протримається хімічний розчин на волоссі. Серед перших заборон варто детально зупинитися на таких:

  1. Використання фена, вирівнювача або плойки. Усі термічні процедури у цей період повністю заборонені.
  2. Миття волосся, оскільки активні компоненти складу, що був нанесений на волосся, повинні пропрацювати їхню структуру і закріпитися в середині.
  3. Також необхідно уникати будь-якого контакту з вологою у процесі приймання душу чи вмивання.
  4. Активно займатися спортом, оскільки навантаження провокує потовиділення, і волосся може намокнути.
  5. Робити будь-які зачіски і якось змінювати форму локонів.
  6. Відвідувати басейн, хамам, лазні чи сауни через високу вологість. Ви можете навіть не мочити волосся, але через такий високий показник, воно почне зволожуватися і кератин буде швидше виводитися.

Але це не весь список заборон, і з іншими, які не менш важливі через 72 години після процедури, будемо знайомити вас далі.

Часто мити волосся

Навіть якщо до проведення б'юті-процедури ви звикли мити голову щовечора чи щоранку, від цієї звички доведеться відмовитися, оскільки з таким графіком ризикуєте максимально швидко вивести зі структури волосся всі накопичені молекули кератину. Так, краще скоротити кількість таких гігієнічних процедур до 2-3 разів на тиждень. Під час миття приділяйте увагу не лише шкірі голови, але й довжині волосся.

Застосування сульфатних шампунів

Сульфати – це активні хімічні компоненти, які добре усувають різні види забруднень: піт, жир, бруд, пил, косметичні продукти. Але при цьому вони проникають у глибину фолікула і виводять із нього все, що там є, зокрема, і кератин.

Знайти відповідний шампунь, кондиціонер та маску можна у нашому інтернет-магазині, де представлені засоби для домашнього догляду за волоссям. Вони оптимально підібрані для домашнього використання, а їхня інноваційна лабораторна формула сприяє утриманню білка всередині. Цього вдається досягти за рахунок закриття порожнин по довжині.

Не користуватися масками та кондиціонерами

Багато дівчат неправильно вважають, що після косметичної процедури волосся і так отримали потрібний обсяг вологи. Але це не так, адже кератин хоч і є гідролізованим продуктом, від інших аналогічних речовин не варто відмовлятися, адже це прямо провокує такі негативні наслідки:

  • підвищення сухості, а отже, і ламкості волосся;
  • втрата кольору та блиску;
  • посічені кінчики;
  • складність укладання;
  • свербіж шкіри;
  • поява лупи та навіть себореї.

Вибирайте маски та кондиціонери, що дозволяють локонам накопичувати та утримувати вологу. У вирішенні цього завдання добре справляється склад з алое, гіалуроновою кислотою, пептидами, амінокислотами і тим самим кератином, про який сьогодні багато говоримо.

Для отримання справді хорошого результату, маску варто використовувати до 2-х разів на тиждень, наносячи її лише по довжині волосся. Кондиціонер застосовується після кожного миття голови. Досить часто ставка робиться на вибір засобів з однієї доглядової серії.

Мити голову «як гніздо»

Цей вираз застосовується фахівцями, щоб порівняти, як миють голову та як дійсно необхідно це робити. Якщо ви звикли підіймати пасма на верх і хаотично їх мити, від цього варто відмовитися, оскільки спровокуєте не лише заплутування, а й заломи волосся. Намагайтеся мити волосся так, щоб воно тримало гладку та рівну форму по всій довжині, а в разі необхідності придавлюйте його в такому положенні за допомогою долонь.

Використовувати дуже високу температуру для укладання

Вибір правильної та оптимальної температури прямо залежить не тільки від типу волосся, але і їх стану. Так, б'юті-фахівці не рекомендують працювати з феном або вирівнювачем, які нагріваються більше ніж 150-170 градусів. Якщо ви перебуваєте перед вибором потрібної техніки, то вибирайте ті моделі, в яких є функція іонізації, щоб не пересушувати і максимально захистити волосся під час стайлінгу. Використовуючи фен, намагайтеся близько не підносити його до пасм, а робити укладку на відстані. А ось вирівнювач купуйте з керамічним чи нанопокриттям, адже металевий – ворог для волосся, тим більше після кератинового випрямлення.

Вибирати маски з великим вмістом солей та олій

На кожному з цих компонентів зупинимося детальніше. Сіль – це продукт хімічної реакції води та кислоти, і саме тому такий компонент негативно впливатиме і на пасма, і на шкіру голови. Не можна зменшити його хороші результати в очищенні, але при цьому сіль виводить все, що є у волоссі: і пил, і кератин, і навіть амінокислоти, проникаючи буквально на клітинний рівень.

Олійні продукти шкідливі для волосся після процедури, оскільки сильно підвищують показник вологості і потім погано вимиваються з поверхні. Як наслідок, волосся виглядає жирним, брудним, а вся зачіска не доглянутою. Але говорити про те, що застосовувати всі продукти з оліями у складі після кератинового випрямлення не можна було б помилкою. Вибираючи професійні серії, отримуєте маску або шампунь з олією, яка оброблена лабораторно, а її частинки невеликі та органічні в загальній консистенції засоби. Плюс, що в комплексі з пептидами та амінокислотами такі доглядові засоби показуватимуть чудовий результат.

Не купувати засоби з кератином

Варто вважати, що тривалість ефекту після випрямлення буде більшою, якщо постійно підживлювати волосся кератином, що міститься в шампунях, масках, сироватках або спреях. Ці серії добре зарекомендували себе для проведення догляду за волоссям в домашніх умовах та професійних салонах. Його мікроформа та розмір допомагають проникнути у волосся, зокрема через місця з пошкодженою структурою.

Розвінчуємо міфи про те, що не можна робити після випрямлення кератином

Насамперед найпопулярніша помилка, що не можна використовувати бігуді або плойку для укладання. Все це можна застосовувати та робити завитки, але після того, як минуло мінімум 72 години з моменту процедури. Хоча вибирати такий метод для створення зачіски щодня було б великою помилкою.

На інших міфах далі зупинимося детальніше.

  1. Носити головний убір. Після випрямлення волосся не так сильно електризується і піддається травмуванню, тому носіть головний убір і насолоджуйтесь теплом, що воно дарує.
  2. Спати на подушках із ситцевими наволочками. Це майже міф. Річ у тім, що спочатку потрібно зменшити ризик потіння шкіри голови і, отже, зволоження волосся, і тому рекомендується змінити постіль на шовкову, атласну або сатинову. Через 72 години можна не так суворо дотримуватися цього правила.
  3. Фарбувати волосся. Поліпшити свій основний колір або повністю змінити відтінок волосся після кератину можна, але після процедури має пройти щонайменше 2 тижні.
  4. Відвідувати сауну, адже за високих температур молекули кератину тверднуть. Заборона на відвідування такого релакс-місця актуальна лише у перші три дні після проведення випрямлення.
  5. Стригтися. Ніяких обмежень немає, тим більше це потрібно робити регулярно, щоб кінчики виглядали рівними та акуратними.
  6. Використовувати маски з лимоном, оцтом та лимонною кислотою. Це правда. Вся продукція з такими активними компонентами повинна бути виключена зі списку тих, якою користуєтеся як щодня, так іноді.
  7. Купувати і застосовувати не тільки безсульфатні шампуні, але і засоби, що не містять SDS – додецилсульфат натрію (sodium dodecyl sulfate) – натрієва сіль лаурилсерної кислоти, SLS – лаурилсульфат натрію (sodium lauryl sulfate), SLES – лауретсульфат натрію (sodium laureth sulfate), ALS – лаурилсульфат амонію. Це абсолютна правда, тому не беріть засоби з цими компонентами у складі, адже будете шкодувати, що кератин так швидко буде виводиться.

Візуальний та тактильний результат від американського випрямлення може триматися до 3-4 місяців при правильному догляді та дотриманні всіх правил. Що стосується бразильського, то він довший за рахунок того, що в засобах є невелика кількість формальдегіду, який швидко та точно розрівнює. Після такої процедури рівне і гладке волосся буде радувати мінімум 6-7 місяців, але варто підібрати засоби для їх регенерації та відновлення. Всі вони від ТОПових брендів представлені в нашому інтернет-магазині, та зможете їх купити недорого, та зі швидкою доставкою по Україні.

Дочитала статтю до кінця? Моя ти зайка! Тримай промокод 5% на весь асортимент, включаючи акційні товари. Промокод ZAYA162