Упевнені, що кожен із тих, хто зараз читає цей матеріал, стикався у своєму житті з формулюванням «звичайний» та «професійний» шампунь. Такі слова могли звучати в рекламі, використовуватися в матеріалах у ЗМІ, або їх вимовляв ваш майстер, який регулярно робить стрижки, укладання або пропонує інші салонні процедури. У принциповій різниці між цими косметичними засобами розбиратимемося далі, а також у тому, чи правда, що звичайний шампунь здатний впливати на кутикулу, а не просто очищати волосся.

Що таке простий шампунь?

По суті це вся продукція, яка представлена ​​для масового покупця. Її нескладно знайти на полицях спеціалізованих бьюті-магазинів, замовити в інтернеті або ж знайти у звичайному супермаркеті. Говорячи про основні характеристики, що виділяють ці серії, варто виділити:
  • досить відоме ім'я, що у більшості випадків пов'язано з успішною рекламою та різними маркетинговими ходами у просуванні продукції;
  • низька чи середня ціна;
  • досить великий обсяг у фірмових пляшках;
  • часте поява нових серій.
Звичайні шампуні представлені удосталь з урахуванням обсягу, ефективних компонентів у складі, консистенції, запаху, кольору. Але при цьому їх поєднує ключова функція – зробити все, щоб максимально швидко очистити волосся та шкіру голови, але ніяк не заповнити порожнечі у кутикулі або активізувати роботу фолікула. Спеціально для цього виробники до складу адаптують ПАР, які створюють густу щільну піну і дозволяють шампуню навіть у невеликій дозуванні добре милитися, очищаючи волосся по всій довжині. Говорячи ж про професійні шампуні, ви не зустрінете косметичні доглядові засоби, що одночасно виконують відразу кілька завдань. В основному, вони зосереджені на лікуванні та регенерації волокон. Звичайні шампуні будуть манити написами на етикетках.
яких зазначено, що одночасно і обсяг збільшать, і кучері роздивляться, і блиск повернуть.

Особливості професійних серій

Окремі виробники спочатку у своєму технічному розвитку зробили акцент на створення серій, які дозволяє не просто очистити волосся та шкіру голови від пилу, шкірного сала, косметичних засобів, що використовуються для стайлінгу, а й вирішити важливі проблеми. Їх склад, як правило, є запатентованою авторською розробкою окремої лабораторії, що функціонує при торговій марці, та не має шкідливих та агресивних компонентів. Упаковка представлена ​​у лаконічному дизайні.
Говорячи про основні призначення, виділяють 2 основних види:
  • звичайні професійні, що використовуються регулярно з урахуванням типу волосся та певних проблем;
  • технічні шампуні, дія яких націлена на підготовку волосся перед фарбуванням, завивкою, кератиновим випрямленням. На відміну від звичайних шампунів, ці за рахунок активних ПАР швидко і ефективно усувають забруднення з волосся і шкіри, а значить, вони будуть максимально підготовленими для подальшого нанесення різних засобів, що передбачені протоколом б'юті-процедур.

Говорячи про ключові особливості таких технічних шампунів, варто зупинитися і на:

  • гіпоалергенні, тому підходять для людей із чутливою шкірою і навіть себорейним дерматитом;
  • ПАР з більш потужним ефектом;
  • відсутність барвників та парфумерних ароматів.
Додатковий ефект – зняття пухнастості та розгладжування локонів, формування більш рівного та слухняного волосся, з яким надалі легше працювати. Для того щоб волосся стало саме таким, використовуються вітаміни, зокрема, групи В і Е, екстракти рослин і олії, особливо соняшника та оливи.

Як придбати справжній професійний шампунь?

По-перше, варто розуміти, де ви його замовляєте. Як правило, професійна серія реалізується в інтернет-магазинах, де налагоджено прямі поставки від перевірених американських, азіатських та європейських брендів. Це стосується саме нашого інтернет-магазину, де такі серії купують звичайні клієнти та майстри салонів та перукарень, які використовують ці продукти під час салонних процедур.
По-друге, сам бренд повинен ставитись до класу професійних, а отже, вся лінія виробництва відбувається на сучасному перевіреному обладнанні. Крім цього, є власна лабораторія, що спеціалізується на розробці нових продуктів та вдосконаленні колишніх версій.
По-третє, вивчіть опис - не може бути універсальний ефект або ефект 2 в 1. Кожен окремий шампунь спрямований на вирішення основної проблеми, що характерне для певного типу волосся та шкіри.

Важливі особливості професійних серій

Такі шампуні показують приголомшливий ефект у догляді за умови дотримання поетапності процедур. Саме тому можуть бути продукти із загальної серії зі схожими флаконами, але на одному вказано цифру «1», а на іншому «2» або навіть «3». Деякі компоненти можуть бути ідентичними.
Зверніть увагу на інші характеристики:
  • унікальні компоненти, які характерні саме для цих серій, зокрема олії чи рослинні компоненти, вітамінні комплекси чи набори мікроелементів;
  • відсутність лаурилсульфату, що дозволяє дбайливо очищати волосся, не пошкоджуючи його кутикулу.

Увага етикетці

Якщо хочете купити 100% перевірену професійну лінійку шампунів, вивчіть етикетку. На ній обов'язково мають бути зазначені такі аспекти:

  • відповідний тип волосся (якщо ж бачите - для всіх типів волосся, то це «дзвіночок», що серія не професійна);
  • вказівка ​​конкретних проблем, наприклад, жирне волосся, сухість шкіри голови, кінчики або ламкість волосся.

На відміну від звичайних шампунів, професійні мають унікальний склад, що підбирається з урахуванням певного типу волосся та конкретних проблем. Наприклад, Beaver Argan Oil Damage Repair of Morocco Shampoo шампунь відновлює для пошкодженого волосся з аргановим маслом нормалізує гідробаланс, а відсутність сульфатів і багатий склад на основі вітамінів і мікроелементів дозволяє заповнити порожні місця по довжині волосся і істотно їх зміцнити.

Продовжуємо досліджувати етикетку. Рівень рН не менш важливий, якщо на звичайних шампунях він буде в межах 5,5-5,7, професійні серії відрізняються іншим, динамічним. Вищий рівень говорить про сильний ефект в очищенні волосся, і підбирається потрібний показник завдяки хімічним експериментам з урахуванням конкретних завдань до певного засобу.

Наприклад, у складі шампуню, що нормалізує Raywell BIO ROSYL, ви зустрінете Sodium Cocoamphoacetate, що відповідає за очищення, а Cocamidopropyl betaine за відновлення. Добре, коли в хімічній формулі є екстракти рослин:

  • алое віра для зволоження;
  • камелія для утримання кольорового пігменту;
  • меліса для зняття почервоніння та відчуття сверблячки.

У таких серіях ви не зустрінете ароматизаторів і спирту, які хоч швидко і усувають зайву жирність і вологість волосся, але при цьому їх сильно сушать і порушують структуру кутикула, а також негативно впливає на цибулину.

На етикетці в обов'язковому порядку має бути зазначений термін придатності та дата виробництва, а також те, де саме виготовлено шампунь. Адже буває, що бренд належить до однієї країни, а її промислові потужності зосереджені в іншому місці.

Професійні серії надають яскраво виражений лікувальний та відновлювальний ефект. Вони не тільки справляються з візуальною недосконалістю волосся, але й покращують їх структуру, роблячи їх більш стійкими до різних негативних факторів, зокрема до таких:

  • ламкість у процесі розчісування та укладання;
  • негативний термальний вплив феном або праскою для укладання;
  • сильний вітер;
  • перепади високої та низької температури та вологості на вулиці;
  • частий стайлінг;
  • головні убори;
  • використання для миття голови води з великою кількістю солей та хлору.

Варто розуміти, що професійні шампуні дорожчі за своїх звичайних конкурентів, що прямо позначено необхідністю створити унікальну формулу, застосуванням натуральних компонентів та використанням професійного обладнання. При цьому різниця не така критична, як може здатися на перший погляд. І важливий аспект – як правило, вони дуже економні, тому кілька крапель вистачає для створення густої піни, щоб можна було очистити волосся та підготувати його для подальших косметичних процедур, або підтримувати здоровий стан. В результаті на волоссі залишається тонкий, практично не вловимий аромат.

Найчастіше професійні серії вибирають на вирішення 2-х завдань:

  • очищення перед нанесенням фарби, кератину, складу для завивки;
  • відновлення волосся.

Для вирішення другого завдання варто замовити Envie RIGENERANTE ARGAN Shampoo шампунь, що регенерує, що очищає, і істотно зміцнює коріння. Це вдається зробити завдяки аргановому маслу у складі, яке багате на вітаміни В та Е, а також потрібні мінерали. Як результат, волосся буде більш рівним, піде пухнастість, а вони отримають характерний блиск і перелив. Молодість і краса волоссю забезпечена, навіть якщо на стартовому етапі застосування вони були сильно пошкоджені.

А що ще?

Є кілька аспектів, які також є характерними для професійної серії. Насамперед, це досить мало публічної реклами. Замість неї спрацьовує безпосередньо результат нанесення. Як правило, про такі шампуні можна почути з оглядових матеріалів або рекомендацій стилістів, а не з реклами з екранів телевізора, або подивитися, чим вам мили голову в салоні та замовити аналогічне. Додатково професійні лінійки мають такі особливості:

  • не тестуються на тваринах;
  • мають міжнародні сертифікати якості.

У природі просто не може існувати професійного один засіб «шампунь + маска», «шампунь + кондиціонер», тому варто для отримання швидкого та повноцінного ефекту замовляти ці компоненти окремо, але однієї серії. Не дарма професійні шампуні застосовують фахівці своєї справи, рекомендують клієнтам, щоб щоразу радіти зовнішньому вигляду волосся, а не лише після відвідування салону

Дочитала статтю до кінця? Моя ти зайка! Тримай промокод 5% на весь асортимент, включаючи акційні товари. Промокод ZAYA156