Незмивні засоби для волосся, які можна спокійно залишити після нанесення, стають все більш популярними серед людей, які комплексно підходять до здоров’я та зовнішнього вигляду своїх пасем. Ці засоби можуть допомогти заспокоїти багато постійних потреб, наприклад зволоження, захист і живлення, не вимагаючи щоденного миття та доповнюючи звичайний регулярний догляд. Вони надзвичайно прості у застосуванні – зазвичай невелику кількість засобу треба нанести на довжину злегка підсушеного рушником волосся після миття чи просто на суху довжину. Різні види незмивних засобів мають свої переваги та недоліки, про які варто дізнатися перед покупкою.

Типи незмивних засобів для волосся

Сироватки — це легкі засоби догляду, які глибоко проникають у стрижень волосся. Вони містять концентровану формулу активних компонентів, які живлять, зволожують і відновлюють волосся зсередини. Сироватки чудово підходять людям із пошкодженим, сухим або кучерявим волоссям, і гарно підібраний засіб, завдяки своїй глибоко проникаючій дії, може повністю змінити зовнішній вигляд пасем, зволожити їх зсередини та розгладити лусочки кутикули. Зазвичай сироватки не рекомендовані для щоденного використання, але в кожному випадку варто уважно читати інструкції виробника.

Флюїди для волосся — це легкі продукти на водній основі, створені для відновлення та живлення волосся без зайвої жирності. Флюїди для волосся чудово підходять для людей з тонким волоссям, оскільки вони можуть допомогти додати волоссю об’єм. Вони також можуть стати чудовим варіантом для людей із одночасно жирним та слабким волоссям через те, що їхня відновлювальна дія не супроводжується нанесенням на пасма маслянистого шару.

Креми для волосся — це густі продукти, схожі на однойменні засоби для обличчя та тіла, призначені для інтенсивного зволоження та живлення волосся. Вони чудово підходять для людей з густим, кучерявим або жорстким волоссям, оскільки вони можуть допомогти приборкати кучері, надати їм окреслену форму та забезпечити тривале зволоження. Креми для волосся, як правило, чудово підходять як допоміжний засіб для укладки. Оскільки креми доволі важкі за структурою, вони можуть не підійти людям із ослабленими пасмами через ризик перенавантаження шкіри голови.

Олії для волосся — це густіші, ніж сироватки, живильні засоби на маслянистій основі, що мають інтенсивну зволожувальну, живильну, розгладжувальну та захисну дію. Вони чудово підходять людям із пошкодженим, сухим або кучерявим волоссям, оскільки можуть допомогти відновити та відживити пасма зсередини, надати неймовірного блиску і мʼякості. Особливо корисні олійки для кінчиків, які часто потерпають від надмірної сухості навіть коли верхня частина волосся має здоровий вигляд. Натомість людям із схильними до жирності пасмами варто звернути увагу на інші засоби або користуватися олійками дуже обережно, щоб засіб не потрапив на корені волосся.

Спреї для волосся – це засоби для розпилення, які дуже різняться своєю дією, але зазвичай концентруються на захисті від зовнішніх факторів. Найбільш поширені термозахисні спреї, які створюють на волоссі оболонку, що зменшує шкідливий вплив гарячих інструментів для укладки чи прямих сонячних променів. Також існує безліч спреїв, що допомагають при укладці, наприклад, фіксують зачіску чи так звані сухі шампуні, які поглинають зайву жирність. 

Переваги незмивних засобів для волосся

  • Зволоження волосся

Засоби для волосся, які не треба змивати, зазвичай чудово зволожують волосся, що важливо для підтримки шовковистості та блиску. Зволоження допомагає запобігти ламкості, посіченню кінчиків і надмірній пухнастості, а також позитивно впливає на загальну текстуру та зовнішній вигляд пасем.

  • Захист волосся

Незмивні засоби також можуть захистити волосся від стресових факторів навколишнього середовища, наприклад повітряні забруднення, УФ-промені та термічні інструменти для укладки. Такі засоби містять активні інгредієнти, які утворюють захисну оболонку навколо волосинок, а в деяких випадках їх дія також допомагає укріпити волосся зсередини, роблячи його більш стійким до подразників.

  • Додаткове живлення волосся

Більшість незмивних засобів містить поживні інгредієнти, такі як олії, протеїни та вітаміни, що допомагають зміцнити волосся зсередини. Хоча ця задача має бути першочерговою для звичайних повсякденних засобів – шампунів, кондиціонерів та масок, але коли цього не вистачає, саме незмивні засоби можуть правильно доповнити догляд, покращуючи загальний стан волосся.

  • Зручність

Незмивні засоби для волосся неймовірно зручні для людей із активним способом життя та завантаженим графіком, а особливо для тих, хто багато часу проводить в дорозі. Їх можна наносити швидко і легко, без необхідності щоденного миття та укладки, заощаджуючи час і сили.

Недоліки незмивних засобів для волосся

Незважаючи на те, що засоби для волосся, які не змиваються, можуть ефективно вирішити багато проблем, є також деякі недоліки, які слід враховувати, перш ніж використовувати їх у своєму рутинному догляді за волоссям.
Накопичення у волоссі

Незмивні засоби для волосся з часом можуть накопичуватися на волоссі, що може зробити його тьмяним і схильним до жирності. Щоб уникнути цього, важливо використовувати незмивні засоби в помірних кількостях і регулярно мити голову шампунем глибокого очищення.
Обтяження

Засоби для волосся, які не потрібно змивати, можуть значно обтяжувати волосся, що зробить його слабким та ламким. Це складе особливу проблему для людей із тонкими пасмами.

Яким типам волосся краще підходять незмивні засоби для волосся?

Незмивні засоби підходять для різних типів волосся, але є кілька загальних вказівок щодо вибору залежно від вашого типу волосся:

  • Тонке і ослаблене волосся

Найкраще підійдуть легкі засоби, наприклад флюїди або сироватки. Такі продукти забезпечують зволоження та живлення, не обтяжуючи волосся.

  • Густе і кучеряве волосся

Для густого та кучерявого волосся підійдуть більш важкі незмивні засоби – креми або олії. Вони забезпечують інтенсивний догляд і підтримують окреслений зовнішній вигляд пасем, що особливо важливо для кучерів.

  • Пошкоджене і сухе волосся

Для людей з пошкодженим і сухим волоссям найкраще підійдуть сироватки або маслянисті засоби. Найголовніше – це обрати правильний склад із поживними компонентами, які ефективно доповнять рутинний догляд і допоможуть заповнити структуру і розгладити кутикулу.

Незмивні засоби для волосся можуть покрити багато потреб, які не здатен заспокоїти звичайний щоденний догляд, але дуже важливо використовувати їх у помірних кількостях і вибрати правильний засіб відповідно до свого типу волосся.