Жовтизна волосся – дуже знайома проблема для тих, хто будь-коли фарбував пасма, особливо у блонд. Небажані теплі відтінки жовтого чи помаранчевого кольору майже гарантовано зʼявляються через деякий час після вимивання холодних відтінків тонера або фарби, що наносяться після висвітлення. У деяких випадках, коли процедуру було проведено неправильно або пасма були попередньо пофарбовані в темний колір, жовтизну на волоссі треба усувати професійним повторним освітленням. Але якщо руді відтінки починають проявлятись лише за тиждень чи два тижні після фарбування, їх легко усунути в домашніх умовах. Також вдома можна відкоригувати відтінок і усунути небажану теплоту кольору волосся, яке світле чи сиве від природи, підкресливши його красивий попелястий відтінок.

Догляд за волоссям із жовтизною

Найбільше жовтизну провокують такі щоденні фактори як інтенсивно живильні засоби догляду, термічна обробка та низька якість води. Для того, щоб підтримати або відновити бажані холодні тони пасем, особливо після фарбування, варто звернути увагу на засоби, що можуть вимити ці відтінки. Це, наприклад, лікувальні шампуні та маски, жирні засоби для екстра-живлення та відновлення чи засоби з високим рівнем проникнення у структуру волосся. Враховуючи, що слабке волосся, яке потребує лікування та додаткового живлення, зазвичай важко переносить хімічну обробку, а особливо освітлення, варто відкласти таку процедуру на час після завершення курсу лікувального та живильного догляду. Засоби з інтенсивним проникненням здатні “витягнути” холодний пігмент зі стрижня волосся, залишаючи лише природну жовтизну.

Термічні інструменти для укладки, такі як випрямлячі, плойки та фени, можуть позбавити волосся його природної вологи, роблячи його більш сприйнятливим до жовтизни. Після освітлення варто обмежити використання засобів термічної укладки, а при використанні обов’язковим є нанесення термозахисного спрею, щоб мінімізувати пошкодження. Жорстка вода, яка містить велику кількість мінералів, таких як кальцій і магній, може також сприяти появі жовтизни. Якщо у вашому регіоні погана якість води, подумайте про встановлення спеціального пом’якшувача.

Засоби від жовтизни волосся

Майже кожен бренд професійної косметики для волосся виробляє лінійки засобів, призначені спеціально для волосся з жовтизною, якому бракує холодних відтінків. Ці продукти часто містять сині або фіолетові пігменти, які можуть допомогти нейтралізувати теплі відтінки та зберегти привабливий розкішний вигляд.

  • Шампунь проти жовтизни

Фіолетовий шампунь є потужним засобом у боротьбі з жовтизною волосся. Це засіб, розроблений для того, щоб не вимивати попелясті відтінки, а навпаки додавати їх завдяки фіолетовим пігментам. Він працює майже як звичайний шампунь, але після нанесення його треба залишити на кілька хвилин перед змиванням. Його потрібно використовувати один-два рази на тиждень або відповідно до вказівок виробника, щоб уникнути надмірного тонування чи виснаження волосся.

Одним із прикладів професійного фіолетового шампуню є Emmebi Italia Illumia Anti Yellow Shampoo. Цей засіб призначений для боротьби з жовтизною волосся, ідеально підходить для підкреслення кольору фарбованого, мелірованого, природного або сивого волосся. Він миттєво відновлює тьмяні пасма, роблячи їх живими та свіжими. Шампунь містить 100% натуральну еко-сертифіковану таманську олію та олександрійський лавр, що забезпечує додаткове живлення.

  • Кондиціонер проти жовтизни

Кондиціонери необхідні для підтримки живого вигляду волосся, а якщо це спеціальний засіб проти жовтизни, то він також допоможе відновити яскравий холодний відтінок.

Кондиціонер Color Lock Conditioner від MeMademoiselle спеціально розроблений для фарбованого волосся, забезпечуючи ідеальний захист насиченості кольору. Його активні компоненти живлять волосся, надаючи їм бажаний блиск. Цей кондиціонер зміцнює волосся і допомагає запобігти ламкості, яка часто зʼявляється після фарбування. 

Кондиціонер MOOD Silver Specific Conditioner збагачений фіолетовими пігментами та екстрактом чорниці. Цей засіб ефективно нейтралізує жовті відтінки, надаючи волоссю блиску та шовковистості. Він є частиною лінійки з екстрактом чорниці, відомої своїми поліфенолами та фруктовими кислотами, які допомагають нейтралізувати жовтизну сивого, світлого або освітленого волосся.

  • Маска проти жовтизни

Маски для корекції кольору волосся також розроблені спеціально для боротьби з небажаними відтінками. Варто знайти маску, створену саме для вашого кольору волосся, наприклад блакитну для темного та фіолетову чи сріблясту для світлого волосся, і дотримуйтесь інструкцій на упаковці.

Наприклад, маска Raywell No Yellow підійде для досягнення вигляду платинового блонда без шкоди для структури волосся. Вона навіть може приховати перші ознаки сивини без необхідності додаткового фарбування. Одним із ключових інгредієнтів маски Raywell No-Yellow є гідролізований кератин. Він сприяє відновленню пошкоджених ділянок, розгладжує поверхню волосся та підтримує оптимальний рівень білків. Ще один важливий компонент – арганова олія, яка відновлює пасма зсередини, забезпечуючи глибоке зволоження. Крім того, лимонна кислота в масці сприяє нормалізації кислотно-лужного балансу і очищенню шкіри голови.

Маска Sergilac The Silver Mask - ще один ефективний засіб для боротьби з жовтими і рудими відтінками. Ця маска не тільки нейтралізує небажану жовтизну, але і глибоко зволожує, зміцнює, зберігає здоров'я і красу волосся. Формула цієї маски призначена для відновлення і зволоження пошкодженої структури волосся. Містить кератин, який ущільнює волосся і захищає його від ламкості, а також протеїни гороху, які підвищують еластичність і пружність волосся. Також маска має антистатичний ефект, полегшуючи розчісування та укладку, надає пасмам бажаного блиску та яскравості.

Поєднуючи кілька засобів, спеціально призначених для боротьби із жовтизною, ви зможете досягти бажаного холодного попелястого відтінку. Якщо ж проблема не зникає – наполегливо радимо звернутись до професіонала, який зможе оцінити стан волосся і призначити правильний підхід до догляду.