Кератинове випрямлення – одна з найбільш популярних послуг у салонах краси. Й не дивно, адже після неї можна досягнути бажаного результату, отримавши шовкове, блискуче, гладеньке волосся, яке також стає слухнянішим. Однак варто не лише правильно обрати майстра для кератину, а й доглядати за волоссям так, аби підтримувати отриманий ефект.

Переваги кератинового випрямлення

Сама по собі процедура приносить не лише видимий результат, а й є корисною для волосся. Річ у тім, що кератин є одним з головних структурних його компонентів, а ще – «будівельним матеріалом», за допомогою якого воно росте. А тому брак цього компоненту у пасмах може бути дуже помітним – вони стають виснаженими, ламкими, неслухняними, кінчики січуться, втрачається об’єм тощо.

До переваг цієї процедури відносять:

  • Збільшений рівень слухняності, можна буде забути про складнощі укладки;
  • Пасма будуть мати глянсовий, яскравий блиск;
  • Структура волосся поступово відновиться;
  • Пасма стануть сильнішими;
  • На дотик волосся буде шовковим та ніжним;
  • Більше ніяких посічених кінчиків.

Варто відзначити, що ефект від процедури триває до шести місяців. Його тривалість залежить безпосередньо від того, яким буде догляд за волоссям, які засоби будуть використовуватись, та чи правильно у перші кілька днів дотримувались рекомендацій майстра.

Перші дні після випрямлення: що робити

Як ми вже зазначили вище, головне не тільки зробити процедуру у якісному салоні, а й правильно доглядати за волоссям після неї. У випадку, якщо випрямлення проводить професіонал – ви будете ознайомлені з основними правилами догляду, за допомогою якого ефект від процедури значно довше зберігатиметься на ваших пасмах.

Дотримуйтесь наступних рекомендацій з догляду:

  1. Забудьте про миття волосся на найближчі три дні. У цей період кератин ще знаходиться на поверхні пасм, й поступово всотується всередину, а тому, якщо на них потрапить волога – є ризик, що він просто змиється. А тому не радимо ходити не лише у душ, а й у сауну та лазню. У випадку, якщо треба вийти на вулицю в дощ, краще скористатись парасолькою та прикрити голову.
  2. Не вкладайте, не збирайте і не фіксуйте волосся навіть м’якими резинками, й тим паче за допомогою шпильок та заколок, щоб не порушити поглинання кератину.
  3. Подбайте про те, аби зменшити рівень фізичного навантаження, щоб поверхня шкіри голови менше пітніла. Для цього в приміщенні має бути гарна вентиляція та комфортна температура. Якщо випрямлення робиться взимку – від в’язаних, товстих шапок доведеться відмовитись.
  4. Змініть наволочки на власних подушках на варіанти з натуральних тканин. Ідеальне рішення – шовкові або з високим вмістом бавовни, щоб уникнути появи поту, а також статичного ефекту.
  5. Жодним чином фізично не впливайте на волосся – не торкайтесь руками, не тягніть за нього, не смикайте. Під час дотиків можна стерти кератин на пасмах, через що ефект буде нерівномірним.
  6. Не використовуйте будь-які методики, які мають на увазі термічний вплив на волосся, навіть якщо при цьому зазвичай користуєтесь термозахистом.
  7. Від фарбування волосся теж краще утриматись. Оптимальний час, коли можна це зробити – або за тиждень до процедури, або не менш як за два після неї. При цьому забороняється використовувати аміачні засоби.
  8. Стрижку також не рекомендують проводити одразу після процедури. Краще зачекати три-чотири дні по завершенню поглинання кератину пасмами.

Пам’ятайте також про те, що перші два-чотири дні не рекомендується застосовувати будь-які засоби догляду. А тому, якщо ви на постійній основі використовуєте пінки, муси або термозахист, наприклад, 10 в 1 VITAEL DRY HAIR SPRAY CREAM TEN IN ONE, утримайтесь від нанесення його на корені та пасма. Радимо повертатись до звичного використання засобів догляду та маніпуляцій, які мають на меті термічний вплив на волосся, лише після зазначеного терміну.

Яким має бути подальший догляд після процедури кератину

Надалі, після того, як спливають перші кілька діб після процедури, догляд за волоссям значно спрощується. Однак при цьому варто використовувати якісні засоби, в ідеалі – підібрані професійним майстром з салону або ж лікарем-трихологом, які будуть нівелювати недоліки вашого типу волосся.

Дотримуйтесь наступних порад щодо догляду за волоссям:

  • Позбудьтесь усіх засобів догляду, які містять сульфати та солі, адже вони «витягують» кератин з поверхні волосся, тим самим зменшуючи якість та ефект від процедури;
  • Не використовуйте маски для догляду за волоссям, які містять у своїй основі сіль або натуральні масла;
  • Перед виходом на вулицю, особливо в літній період, використовуйте захисні засоби, які позбавлять впливу ультрафіолету;
  • Сушити волосся потрібно під теплими, але не гарячими, струменями повітря, що дозволить укріпити молекули кератину;
  • Обирайте доглядові засоби, які містять компоненти, що спрямовані на зволоження та утримування вологи всередині пасм;
  • Для того, аби змінювати колір волосся, краще обирати ощадливі засоби, або використовувати тонуючі, які мають менш шкідливий вплив.

Окрім особливостей догляду, варто також відзначити, що доведеться подбати й про відсутність негативних факторів впливу зовні. Мова йде про зовнішні фактори, які можуть чинити агресивний вплив – сухий, розжарений вітер, надмірна кількість сонячного світла, а також холодна, волога погода.

Як правильно мити волосся після кератину

Не лише підбір шампуню та засобів догляду має значення, а й правильність процедури миття волосся після кератинового випрямлення.

Перше миття має статись не раніше, ніж після 72 годин з моменту нанесення кератинових молекул на пасма. Таким чином ви гарантуєте, що вони повністю вберуться у структуру волосся, завдяки чому суттєво підвищиться результативність процедури.

Для того, аби волосся відновлювалось швидше, пам’ятайте, що промивати шампунем особливо ретельно варто саме корені. Якщо ви маєте нормальний, сухий чи комбінований тип волосся, мильна вода подбає про довжину й буде достатнім очисником від себуму та забруднювачів.

У випадку, якщо ваш тип волосся – жирний, й безсульфатний шампунь не здатен впоратись з великою кількістю продукованого шкірою себуму, можна додати до догляду й інші косметичні засоби. Наприклад, раз на тиждень рекомендують проводити процедуру пілінгу шкіри голови, аби видаляти омертвілі часточки, даючи можливість шкірі дихати й менше бруднитись.

Миття голови має також бути правильним:

  • Зволожте волосся;
  • Додайте шампунь на долоні та вспіньте його;
  • Нанесіть на кореневу частину масажними рухами;
  • Змийте ледь теплою водою;
  • За необхідності повторіть;
  • Промийте прохолодною водою.

Відзначимо, що після нанесення кератину волосся може стати важчим, щільнішим, через що швидше буде забруднюватись. А тому додаткові засоби догляду варто наносити за двадцять-тридцять хвилин до миття, й лише після цього використовувати шампунь.

До та після миття не рекомендується розчісувати вологе волосся. Це може призвести до заламування окремо взятих пасм, а тому рекомендується спочатку висушити волосся за допомогою теплих струменів повітря від фену, й лише потім, коли воно буде ледь вогким, братись за гребінець або браш.

Також варто сказати, що стайлінгові засоби не рекомендується використовувати після кератинового випрямлення, оскільки вони можуть суттєво зменшити результативність процедури, а ще – впливають на якість та зовнішній вигляд волосся.

Особливості підбору шампуню після кератинового випрямлення

Після процедури нанесення на поверхню волосся кератину, потрібно дотримуватись порад щодо догляду не лише перші кілька днів. До прикладу, варто переглянути засоби, якими ви користувались до цього, додати до них зволожуючі, ощадливі та відновлюючі шампуні, маски, спреї тощо.

Підбираючи шампунь для догляду за волоссям, звертайте увагу на такі нюанси:

  1. Засіб повинен мати неагресивні, м’які ПАВ: кокоглюкозиди, лаурил глюкозиди, сукцинати, які отримані природним шляхом.
  2. Варто позбутись засобів, які містять у собі сульфати, що негативно впливають на кератин й руйнують його зовнішню оболонку.
  3. До складу шампуню повинні входити рослинні олії та натуральні екстракти, які будуть активно захищати та зволожувати пасма.
  4. Придивіться до засобів, які містять гідралізовані молекули кератину, які відновлять втрачений білок та зроблять волосся сильнішим.
  5. Засіб має містити збалансований рівень pH, щоб не пошкоджувати структуру волосяних фолікул та захищати від бактерій.
  6. Не забувайте про те, що шампунь має підходити під ваш тип волосся, боротись з характерними для нього недоліками та проблемами.
  7. Звертайте увагу на відновлюючі засоби, які містять у собі пантенол, біотин, живлять та повертають м’якість.

Після миття голови не забороняється використовувати інші засоби догляду для закріплення ефекту або ж позбавлення від типових проблем. Наприклад, це стосується професійних, а також домашніх засобів – сироваток, кондиціонерів, бальзамів тощо. Якщо ваше волосся схильне до пухнастості після сушіння – зверніть увагу на фіналізатор Beox Dream Hair Ever Liss. З його допомогою ви зможете отримати слухняні, рівні, прямі пасма без зайвого об’єму.

Топ шампунів, які варто використовувати після кератину

Якщо ви не певні, що зможете самостійно обрати якісний шампунь, який подбає про вашу зачіску після процедури випрямлення – тоді ми підготували для вас чотири найактуальніші засоби, які будуть мати безпечний вплив на структуру пасм.

1. Mimare Reconstruction Shampoo

Відновлюючий шампунь від Mimare – варіант для волосся, яке потребує регенерації та підвищеного рівня зволоження задля запобігання сухості.

Особливості шампуню:

  • Олія абіссініки додасть еластичності, а також відновить структуру;
  • Оливкова олія зробить пасма м’якшими та блискучими;
  • Екстракт вівса попередить сухість та активно зволожить зсередини.

Для того, аби засіб активніше впливав на ваші пасма, залишіть його після нанесення на кілька хвилин на волоссі, щоб активні речовини змогли глибоко проникнути всередину волосинок.

2. Mimare Moisturization Shampoo

Зволожуючий шампунь від бренду Mimare ідеально підійде власницям сухого, неслухняного волосся, а ще – схильного до утворення кучерів.

Особливості шампуню:

  • Екстракт огірка інтенсивно зволожить та позбавить сухості;
  • Олія льону подбає про збільшення блиску та повернення м’якості;
  • Насіння льону заспокоїть та позбавить від роздратування і почервоніння.

Цей шампунь можна використовувати для подвійного миття у випадку, якщо ви хочете отримати кращий результат, більшу м’якість та екстра зволоження.

3. VITAEL DRY HAIR HYDRATING SHAMPOO

Зволожуючий шампунь від VITAEL – це делікатний засіб догляду та очищення, який оптимально збалансований для використання на будь-яких типах волосся, включно з тендітним та пошкодженим.

Особливості шампуню:

  • Кератин відновить структуру пасм, розгладить та заспокоїть;
  • Арганова олія зробить волосся м’якшим, гладеньким та блискучим;
  • Пантенол заспокоїть, додасть об’єму та пружності.

А для того, аби ефект від використання шампуню був більшим, можна застосовувати його не лише кілька разів, а й поєднувати з масками, а також спреями для захисту пасм від VITAEL.

4. VITAEL DAMAGED HAIR RESTORING SHAMPOO

Відновлюючий шампунь від VITAEL оптимально підходить для використання на сухому, пошкодженому та ламкому волоссі для його покращення та зміцнення зсередини.

Особливості шампуню:

  • Кератин відновить та реструктурує пошкодження пасм;
  • Амінокислоти нададуть пишності та об’єму;
  • Магнієва закваска активно зволожить та втримає вологу всередині волосся.

Для закріплення результату також радимо використовувати маску одразу після миття волосся, яка буде активно відновлювати та регенерувати пошкоджені пасма.

Не можете обрати засоби догляду для свого волосся? Зверніться до наших консультантів, які допоможуть подбати про шкіру голови та пасма будь-якого типу!