У наш час люди досить часто говорять про речовини, які містяться в продуктах для волосся чи косметичних засобах. Однією з причин цього може бути збільшення кількості алергіків та людей із чутливою шкірою. Речовини, відомі як силікони, також опинилися в центрі уваги багатьох дискусій. Серед їхніх головних опонентів – представники органічного стилю. Але чи справді силікони шкідливі? Яка їхня функція?

При виборі косметичних засобів ми часто стикаємося з різними думками. Одна точка зору рекомендує професійні засоби тільки із салонів, головною особливістю яких є висока функціональність, прямо пропорційна ціні, при цьому походження речовин не має значення. Інша думка просуває продукти, які зазвичай можна знайти в аптеках чи супермаркетах, і стверджує, що шампунь із силіконами, чи то дешевий чи дорогий, насправді завжди просто шампунь. Третя позиція, що пропагує натуральні та органічні речовини, стверджує, що будь-які хімікати (включаючи силікони) неприродні для волосся. Де ми говоримо про маркетинговий прийом, а що є реальністю?

Силікони містяться майже в кожному косметичному засобі. Вони діють як мастило, розгладжують волосся та полегшують розчісування. У шампунях і кондиціонерах вони зустрічаються під назвою диметикон або закінчуються суфіксом -метикон, -силоксан, -силікат або -силан. Чому так багато імен? Кожен має різну структуру і, отже, різні функції.

Термін "силікони" охоплює велику групу сполук. Силікони в засобах для волосся – це нейтральні матеріали, що характеризуються високою переносимістю шкірою. Існує два типи поширених силіконів, що використовуються в косметичній промисловості: молекули з круглою структурою або другий тип із ланцюговою структурою. Кожен із них має різні функції та властивості. Циркулярні силікони швидко випаровуються й тому найчастіше використовуються як "носії" для інших речовин, наприклад, в спреях з оліями і подібних продуктах. Силікони з прямою структурою ланцюга мають велику кількість застосувань залежно від довжини ланцюга (в'язкості). 

Чи шкідливі силікони для волосся? 

Після використання силіконів у кондиціонерах або шампунях, ви майже відразу помітите, що ваше волосся стало гладким і м'яким на дотик, його легше розчісувати і воно блищить. Силікони не викликають подразнення або алергії і, крім того, не обтяжують волосся, а захищають його від несприятливого впливу атмосферних факторів, наприклад, шкідливого сонячного випромінювання. З цієї причини вони є незамінною частиною засобів для догляду за волоссям після миття.

Тому силікони в засобах догляду за волоссям відіграють важливу роль - вони захищають не тільки від сонця, але і від тепла вирівнювача, фена або щипців для завивки. Дія силіконів також помітна відразу, оскільки вони заповнюють кутикули пошкодженого волосся.

Продукти, що містять силікони, мають ряд переваг:

  • надають блиску і м'якості волоссю, відновлюють його;

  • усувають пухнастість;

  • захищають волосся від впливу тепла при укладанні вирівнювача, сушінні феном або завивці;

  • оберігають волосся при розчісуванні;

  • забезпечують захист від ультрафіолетових променів сонця;

  • підтримують зволоження та вологу у волоссі;

  • захищають волосся від пошкоджень під час фарбування;

  • силікони в масках роблять локони шовковистими;

  • надають об’єм та силу.

Силікони мають дивовижну властивість надавати волоссю виняткову м'якість і блиск. Вони здатні розгладити і приборкати, навіть дуже неслухняне волосся. Також вони є невід'ємним компонентом різних масок із силіконами та масел, які гарантують відновлення ламких кінчиків.

Силікони – це хімічні речовини, які мають слизьку шовковисту консистенцію. Вони можуть приклеюватися до будь-якого матеріалу, згладжувати пошкодження та створювати ілюзію ідеально гладкої поверхні. При тривалому використанні шампуню з силіконами вони починають покривати волосся. Поступово на поверхні волосся утворюється плівка, яка по суті запечатує волосся. Після цього волосся висихає, стає ламким і втрачає блиск.

Як визначити силікони в складі засобів для волосся? 

Силікони можна розділити на водорозчинні та неводорозчинні, так звані добрі та погані, або легкі силікони і важкі. Якщо перші не викликають великих проблем, оскільки їх можна легко видалити з волосся при кожному митті, то другі видалити набагато складніше, і їх слід уникати.

Водорозчинні силікони назва INCI:

  • Циклометикон,

  • Циклопентасилоксан.

  • Триметилсиліладімодіметік.

  • Триметилсилоксисилікати.

Водорозчинні силікони – це ті, які ви можете легко видалити з верхніх шарів волосся. Вони не становлять особливої ​​небезпеки, безпечні й навіть при тривалому використанні не вплинуть на структуру вашого волосся при фарбуванні, укладанні, догляді або під час інших процедур.

Для того щоб видалити з поверхні волосся нерозчинні у воді силікони та очистити стрижень, необхідно використовувати сильні миючі засоби, що містять сульфати.

Назва INCI:

  • Амодиметикон,

  • Диметикон,

  • Диметиконол,

  • Беонокси диметикон,

  • Феніл триметикон,

  • Симетикон,

  • Триметикон.

Як вибрати кондиціонер із силіконами або шампунь?

Силікони в засобах для волосся відрізняються один від одного за якістю. Існують дешевші та дорожчі форми, наприклад, частково водорозчинні силікони нового покоління, вироблені з використанням нанотехнологій. Це відносно дорога сировина, і багато дешевих продуктів містять "замінники", такі як спирт або дешеві мінеральні олії. Ці замінники насправді не пропонують жодної з перерахованих вище переваг.

Якщо ви ставите запитання, чи є силікони в продукті, шукайте їх найчастіше під цими назвами:

  • Полідиметилсилоксан (PDMS),

  • Dimethicone,

  • Циклометикон,

  • Amodemithicone,

  • Dimethiconol,

  • Cyclopentasiloxane,

  • Силіконова олія. 

При виборі засобів звертайте увагу на те, чого дійсно потребує ваше волосся і який результат може дати той чи інший засіб. Залишіть осторонь рекомендації різних експертів, включаючи перукарів, і приймайте рішення відповідно до власних суджень та ціни. Навіть серед дешевої продукції можна знайти косметику, яка підійде саме вам. Тому, якщо ви користуєтеся продуктами, що містять силікони, і вони вам підходять, ви не повинні відчувати себе винними тільки тому, що уявні експерти створюють враження, що продукти, які містять ці речовини, не підходять.

Силікони в шампунях - яка їхня функція?

Силікони - це сполуки кремнію чи кварцу. Вони не мають запаху та кольору. І яку функцію вони виконують у шампунях для волосся? Насамперед силікони дуже добре розгладжують кутикулу волосся. Після використання косметики з силіконами ваше волосся стане гладким і блискучим.

Силікони також виконують захисну функцію для волосся. Тому вони часто використовуються в термозахисних засобах, наприклад, спреях, які захищають кутикулу волосся при використанні фена, стайлера або вирівнювача. Силікон також може захистити ваше волосся від ультрафіолетового випромінювання. Використання шампунів, сироваток або кондиціонерів із силіконами - це, мабуть, єдиний спосіб "вилікувати" волосся з кінчиками, що січуться.

Силікони в шампунях або кондиціонерах особливо добре підходять для неслухняного, кучерявого, жирного й пошкодженого волосся. Їх також можна використовувати для кучерявого волосся, яке ви хочете випрямити або просто приборкати. Маски з силіконами будуть особливо популярні у фарбованих блондинок, чиє волосся стає тьмяним, ламким і сухим.

Як визначити, чи є у вашому шампуні силікон? Насамперед прочитайте склад INCI. Якщо в списку є речовина, яка закінчується на силоксан, силанол, силікон або метикон, це означає, що в косметиці є силікон. Речовина, що містить у своїй назві PEG, є силіконом.

Шампуні, які добре вимивають силікони з волосся:

Варто також сказати про те, що два останні продукти з цього списку не містять сульфатів. Саме тому, вони підходять для волосся після процедур гарячого відновлення. Якщо ви не знаєте, як вимити силікони з волосся, скористайтесь цими косметичними засобами. 

Чому кажуть, що силікони обтяжують волосся? 

Силікони – одні з тих косметичних інгредієнтів про які створено багато міфів. Вважається, що цей продукт "покриває" волосся, створюючи непроникний шар на поверхні. А це нібито перешкоджає проникненню активних інгредієнтів у структуру волосся та обтяжує його.

Це поширена помилка, що силікони утворюють непроникну плівку на поверхні волосся. Також неодноразово стверджувалося, що вони є причиною надмірної жирності волосся.

При нанесенні на волосся силікони утворюють тонку плівку, роль якої полягає в розгладжуванні поверхні волосся. Це полегшує розплутування волосся. Результат? Блискуче, гладке волосся, приємне на дотик. Більшість силіконів є так званими сухими легкими емолентами. Вони не викликають липкої, жирної плівки. Ефект "важкого волосся" виникає тільки при використанні важкіших, полімерних силіконів на дуже тонкому волоссі.

Як безпечно використовувати силікони?

Якщо ви вирішили включити продукти з силіконами у свій догляд за волоссям, то для кращого ефекту варто дотримуватись кількох простих правил:

  • Регулярно мийте волосся шампунем із сильним миючим засобом. Це дозволить ретельно очистити довжину та шкіру голови від зайвих речовин.

  • Силікони в кондиціонерах і масках будуть відмінно працювати, якщо наносити їх у напрямку від вух вниз. Таким чином, вони не будуть обтяжувати волосся біля коріння.

  • Для емульгування оліями вибирайте продукт без силіконів. Кондиціонер із силіконами також може ще більше обтяжити й покрити волосся, тому для емульгування варто обійтися без них.

Не забудьте повністю виключити силікони зі свого догляду за волоссям під час використання методу миття волосся Curly Girl. Це також стосується масок, кондиціонерів та засобів для фіксації кінчиків.

Як ви самі можете переконатися, силікони можуть принести багато користі нашому волоссю - головне, вміло їх використовувати. І, звичайно, не забуваємо одночасно використовувати натуральні силікони в масках чи кондиціонерах, а також олії та батери для живлення та відновлення волосся.

Дочитала статтю до кінця? Моя ти зайка! Тримай промокод 5% на весь асортимент, включаючи акційні товари. Промокод ZAYA176