Кондиціонер для волосся – це засіб для помʼякшення пасем, який дозволяє полегшити розчісування та укладку після миття через живлення та зволоження без відчуття жирності. Чому і коли варто купити кондиціонер для волосся? Він доповнює очисну лужну дію шампуню більш кислим pH для уникнення порушення кислотного балансу, насичує волосся активними компонентами та запечатує їх у структурі завдяки закриванню лусочок, попередньо розкритих поєднанням шампуню та води. Ці функції – необхідний мінімум для стандартного кондиціонера, але на ринку косметики для волосся можна знайти засоби із більш широким спектром дії залежно від ситуативних потреб.

Базовий догляд за волоссям в домашніх умовах важко уявити без використання кондиціонера. Лише мити та розчісувати пасма буде недостатньо і навіть шкідливо, тому потрібно підібрати комплекс засобів, серед них – кондиціонер для волосся.

Традиційно використання кондиціонера – це другий крок у митті волосся після використання шампуню. Формула шампуню в першу чергу скерована на проникнення між лусочками захисної кутикули волосинок і вимивання звідти зайвого себуму, відмерлих клітин шкіри, забруднень чи засобів догляду. Для правильного завершення очищення лусочки потрібно закрити, щоб волосся не розпушилось та не пересушилось, а також щоб захистити від подальшого впливу зовнішніх подразників. Саме для цього використовують кондиціонер.

Чи можна використовувати кондиціонер кожного дня?

Кондиціонер знадобиться практично кожній людині, яка миє голову шампунем. Природний аналог кондиціонера – це себум, тобто саме те, чого ми позбуваємось при очищенні волосся за допомогою шампуню. 

Попри те, що сучасні шампуні містять доглядові активні компоненти, все ж для ретельного очищення засобам необхідно розкрити кутикулу волосся і якнайкраще вимити порожнини. Тому під час миття можна не лише очистити волосся від небажаних забруднень, залишків стайлінгових засобів тощо, але і вимити частину природних елементів структури, наприклад ліпідів. Крім того, шампуні мають лужний хімічний склад, який без засобів протидії може пересушити волосся.

Для того, щоб правильно доповнити дію шампуню, вирівняти структуру волосся і повернути йому мʼякість та втрачені корисні компоненти, кондиціонер стане незамінним засобом. Він вирівняє кислотний баланс після очищення та закриє лусочки волосся, затримуючи всередині вологу. Від цього прямо залежить гладкість та блиск пасем, а отже їх красивий вигляд. Крім того, цілісна структура дуже важлива для ефективного захисту від впливу зовнішніх факторів, наприклад соленої чи хлорованої води, забрудненого повітря, гарячих інструментів укладки чи стягування волосся резинками. Використання кондиціонера створить захисний шар навколо волосинок, спростить розплутування та вбереже від ламкості. Кондиціонер можна використовувати після кожного миття голови, якщо ви правильно підібрали засіб.

Яка різниця між бальзамом і кондиціонером для волосся?

Для додаткової боротьби з посіченістю кінчиків, захистом від термічного впливу, насиченням вологою чи для інших потреб використовують бальзами, проте це не взаємозамінні продукти. Кондиціонер відрізняється від бальзаму для волосся своєю функцією закривання лусочок та особливістю кислотного балансу відразу після використання шампуню, а бальзам – це вже наступний крок догляду.

Як використовувати кондиціонер для волосся?

Традиційний кондиціонер, що змивається, наносять відразу після очищення шампунем на вологе волосся по всій довжині. Його потрібно прочесати пальцями і залишити на 1-3 хвилини, після чого ретельно змити. Засіб не варто наносити близько до шкіри голови для уникнення обтяження коренів. 

Також використовують кондиціонери, які можна залишати на чистому вологому волоссі без змивання. Такі засоби за потреби додають розгладження та допомагають полегшити розчісування та укладку як замінник чи доповнення кондиціонера, що змивається.

Кондиціонери можна використовувати щоразу при митті волосся, тобто навіть щодня. Це допоможе якісно доповнити дію шампуню, помʼякшити пасма і зробити їх гладкими та слухняними для неперевершеного вигляду.