Ботокс для волосся – широко відома відновлювальна процедура, яку роблять практично у кожному салоні. Велику популярність вона здобула завдяки тому, що склад засобів ботоксу багатий на живильні речовини, що миттєво впливають на стан волосся і мають більшу доглядову дію, а не фокусуються лише на зовнішньому вигляді пасем.

Попри ідентичність назви із назвою відомої косметичної інʼєкційної процедури, ботокс для волосся не має нічого спільного із нею. До його складу не входить ботулотоксин та процедура не передбачає уколів, натомість активну суміш компонентів ботоксу просто наносять на волосся із необхідним хімічним або термічним закріпленням. Завдяки тому, що процедура досить проста, її можна зробити вдома, підібравши правильний засіб для ботоксу та вивчивши деталі процесу і подальшого догляду. 

Як обрати ботокс для волосся?

Щоб купити професійний ботокс для волосся, що якнайкраще заспокоїть ваші потреби, важливо визначити свої очікування від процедури. До складу продукту повинні входити активні компоненти, що мають конкретну дію на волосся.

Перш за все, визначальним складником засобів для ботоксу є інтра-силан. Він забезпечує глибоке проникнення молекул у структуру волосся та її відновлення. Крім того, на відновлення пасем працюють кератиновий комплекс та амінокислоти. Завдяки цим компонентам можна реструктуризувати пошкоджене шкідливим впливом волосся, заповнити тріщинки у зовнішній кутикулі волосин та всередині. При цьому ці складники також мають активну розгладжуючу дію та випрямляють волосся.

Також для того, щоб зволожити пасма, ботокс для волосся повинен містити саме гідролізований кератин та подібні зволожувачі, наприклад, гіалуронову кислоту, кераміди або пантенол. Процедура ботоксу забезпечує не лише насичення вологою, але і утримання її всередині на тривалий час.

Для живлення волосся виробники препаратів ботоксу додають до складу вітаміни та рослинні екстракти. Частими компонентами є вітаміни А, Е, С і В. Крім живлення, вони також допомагають створити барʼєр пасем від таких зовнішніх подразників, як термічна укладка, сонячні промені, хімікати чи фарбування.

Якщо волоссю потрібна пружність, важливим компонентом стануть пептиди, а для блиску до складу засобів ботоксу додають олії. У результаті ви отримаєте шовковисте, гладке та сяюче волосся.

Важливим застереженням є формальдегід. Хоча добросовісні виробники не додають його до складу засобів ботоксу для волосся, інколи це можуть зробити навіть професійні бренди. Вміст формальдегіду не повинен перевищувати 0.7%, щоб не завдати шкоди пасмам чи вашому загальному здоровʼю.

Ботокс для волосся в домашніх умовах

  • Процедура ботоксу для волосся вимагає ретельного попереднього миття, тому для цього необхідно обрати шампунь глибокого очищення, це професійний засіб, який має бути відповідно позначений. Такий шампунь допоможе якнайкраще підготувати структуру волосся, очистити від накопиченого себуму і бруду та відкрити лусочки кутикули для подальшої дії активних компонентів. Після миття волосся промокають рушником та підсушують феном із режимом холодного повітря.
  • Активний розчин із ботоксом зазвичай наносять шприцом-дозатором, це необхідно зробити рівномірно на всій довжині волосся крім кількасантиметрової відстані від кореня, щоб уникнути обтяження цибулинок чи подразнення шкіри голови. Залежно від інструкцій виробника, час витримування засобу на волоссі може відрізнятись, але зазвичай це приблизно півгодини.
  • Засіб ботоксу потребує фіксації, і тут все залежить від методу закріплення, передбаченого кожним конкретним засобом, це може бути гаряча або холодна фіксація.
  • Гарячий ботокс означає закріплення результату високою температурою, для цього волосся потрібно висушити феном та витягнути випрямлячем, розігрітим до 180-200 градусів. Кожним пасмом слід пройтись мінімум 7 разів. Через 1.5 години волосся можна вимити, просушити та вкласти за бажанням.
  • Холодний ботокс передбачає використання фіксуючого хімічного розчину на орієнтовно 5 хвилин, це залежить від інструкцій виробника. Ще через 10-15 хвилин після того, як засіб змиється, волосся потрібно знову вимити, просушити та вкласти.
  • Для того, щоб на волоссі якнайдовше протримався бажаний результат, важливо дотримуватись правил догляду після ботоксу. Перші 3-4 години дуже важливі для закріплення результату, у цей час волосся не можна заламувати, тобто не вкладати у зачіски, вдягати головні убори чи лягати спати. Перші 3 дня волосся заборонено мити, а після цього терміну для миття дуже важливо обирати безсульфатні шампуні. Якщо ви плануєте фарбувати волосся, це можна зробити лише через 2 тижні після процедури.

Крім того, перед ботоксом важливо знати, що лупа, свербіж, інтенсивне випадіння волосся чи пошкодження шкіри голови – це важливі проблеми, які потрібно цілеспрямовано лікувати і робити салонні чи домашні інтенсивні процедури лише після одужання. Ботокс також не рекомендовано робити вагітним чи годуючим жінкам, щоб уникнути можливого впливу формальдегіду.

Дотримання цих рекомендацій дасть вам можливість зробити професійний ботокс для волосся навіть вдома, і насолоджуватись красивими, блискучими, пружними та шовковистими пасмами до чотирьох місяців.